Azda neexistuje muž, ktorý by sa vo vzťahu aspoň raz zhrozene nepozastavil nad svojou milovanou a nepovedal si:  „Dopekla, kto to je?!“

Tá milá distingvovaná dáma ťa ráno jemne pobozká na odchod, no cez deň napíše zvláštne správy, kedy nerozpozná ani Boh, čo tým chcela povedať. Po práci ťa síce čaká doma s večerou, ale aj s nabrúsenou tvárou, kedy už začínaš chytať jemne paniku. Po večeri ťa s ústami plnými čokolády zvozí pod najčiernejšiu zem len za to, že dýchaš. Prepáč za celú ženskú galaxiu. Ale nezabudni, že v posteli potom bude zas tvoja Femme Fatale, ako keby sa nechumelilo.

Pokoj páni! Vaša láska sa nemení v noci na vlkolaka, nemá ani akútnu schizofréniu či nebezpečnú poruchu osobnosti, má len svoju periódu. Ženu sa musíš naučiť čítať tak, ako sa číta krásna literatúra – s citom pre pochopenie nepísaných viet medzi riadkami.

Tu je manuál na jej fázy, s jemnou nadsádzkou:

1.-6. deň, začiatok cyklu – zn.: Nedýchať prihlasno

Čo to s ňou je? Prišli jej „sviatky“, jahodové šialenstvo, mesiačiky či babkine čerešne, chápeš?

Zdroj: pexels.com

Ako na to? Prichystaj krabičku s ružovými tabletkami, než príde domov uprac, zapáľ sviečky, stiahni sa strategicky do kúta a potichu čakaj na príchod. Ak ešte nie je hotová horúca čokoláda, máš čo robiť! Keď príde domov, jemne ju privítaj, prejav ľútosť nad jej uboleným, nafúknutým telom a ponúkni celovečerné hladkanie. V zálohe maj fľašu dobrého vína. A áno, je krásna aj v tých vyťahaných teplákoch! Len žiadne prudké pohyby.

 

7.-12. deň, tajfún – zn.: Drž si klobúk

Čo to s ňou je? Zvyšuje sa hladina estrogénu. Progesterón, ktorý ju doteraz upokojoval, ustupuje a telo sa pripravuje na plodné obdobie.

Zdroj: pexels.com

Ako na to? Páni, pripútajte sa! Žena v tomto období vás doslova vtiahne do víru energie a flirtu. V posteli prekvapí novými nápadmi a nezvyčajnou chuťou, toto obdobie je ako malé odškodné pre muža, ktorý s ňou vydržal v tej fáze predtým. Jediné čo musíš spraviť, je nechať sa unášať v jej búrke novej sily a pozitivizmu, nesnaž sa ju brzdiť – nechcel by si predsa dráždiť levicu!

 

13.-19. deň, matka Tereza – zn.: Ticho pred búrkou

Čo to s ňou je? Pozor, nastali plodné dni – vajíčko dozrieva a nemá nič proti tomu, aby bolo oplodnené. Je vrcholne empatická, teraz skutočne nie je čas na návštevu útulku.

Zdroj: pexels.com

Ako na to? Žena v tejto fáze už nehľadá bujarý sex, skôr precítené milovanie. Prežíva romantickú, pokojnú avšak stále energeticky silnú vlnu. Je podozrivo emocionálne stabilná a vystupuje sebaisto a sexi. Má pocit, že práve ona a práve teraz musí zachrániť svet! Toto je Femme Fatale! V tejto fáze je treba sa jej naplno venovať, rozprávať sa, plnohodnotne diskutovať… ak sa ju práve teraz pokúsiš nejako zdiskreditovať, ver, že ťa s pokojom Angličana rozmetá ako Steven Seagal.

 

20.-28. deň, predmenštruačná kríza – zn.: V živote ten spálený chlebík od teba nechutil lepšie

Čo to s ňou je? Vajíčko putuje do maternice, či už je oplodnené alebo nie – začína sa krušné obdobie. Žena je extrémne precitlivená, výbušná, nevypočítateľná.

Zdroj: pexels.com

Ako na to? V tomto období treba riadne zvážiť svoje jednanie voči žene. A v podstate, ani to vám ešte nezabezpečuje úspech. Teraz ju treba presvedčiť, že ten zrazený psík na ceste nie je zrazený – len chvíľku spinká. V tejto fáze môže mať žena tiež neukojitelnú chuť divoko upratovať či sťahovať nábytok, ako dôsledok nazhromaždeného druhu agresie plynúcej z hormonálnej búrky v jej tele. Neľakajte sa, nemusíte jej pomáhať, je v takom švungu, že by presťahovala aj polku bytovky. Vyňuchá akýkoľvek najmenší náznak konfliktu a verte, že len na to čaká! Jediné, čo teraz treba, je nekrížiť jej radikálne cestu, tobôž nie provokovať.  Len tak zľahka byť pri nej, bez rušivých elementov. Mať v rukách ruže a vo vrecku čokoládu – keby náhodou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.