Niekedy sa dostaneš do štádia, kedy si uvedomíš, že nie si vo vzťahu s tým pravým. Možno si to tušila už od začiatku alebo sa niečo zmenilo počas uplynulých mesiacov či rokov. Takýto vzťah by si nemala zbytočne predlžovať a radšej by si ho mala ukončiť.

Rozísť sa s niekým nie je jednoduché, no niekedy je to presne to, čo potrebuješ urobiť. Hovoríš si, že musí nastať tá správna chvíľa. Tá nebude nikdy. Možno to bude bolieť, nebude to jednoduché a budú asi aj slzy, ale naozaj to urob. Uľaví sa ti.

Odďaľovanie váš vzťah nezachráni

To, že budeš váš rozchod odďaľovať a odkladať, nič nezmení. Váš vzťah sa zázračne nedá dokopy, ak sa tak nestalo už doteraz. Takto si len zbytočne nahováraš, že ešte je možná zmena. Ak sa o tom neporozprávate a hlavne ak vieš, že tento človek nie je ten, s ktorým by si chcela prežiť celý svoj život, ukonči to.

Čím skôr sa s ním rozídeš, tým skôr sa môžeš pohnúť ďalej

Prečo chceš ostávať s niekým, kto pre teba nie je vhodný? Veď tam vonku na teba čaká niekto, kto bude tým pravým. Čím skôr ukončíš vzťah, tým rýchlejšie sa budeš môcť pustiť do hľadania.

Mal by vedieť, ako to cítiš

Je trochu nefér voči tvojmu priateľovi, že mu nepovieš, čo cítiš a ako sa pozeráš na váš vzťah. On si možno neuvedomuje, že nastala nejaká zmena. On ťa možno naozaj ľúbi. Mala by si byť preto úprimná, aby aj on sám vedel, na čom je. Takto mu dávaš falošnú nádej, že je všetko medzi vami v poriadku.

Zaslúžiš si byť šťastná

Aj ty si zaslúžiš byť šťastná, tak prečo sa chceš trápiť v nefunkčnom vzťahu? Áno, možno ste spolu už veľmi dlho a nevieš si predstaviť, že ostaneš sama. No potrebuješ byť chvíľku sama so sebou a potom nájdeš šťastie v náruči iného muža.

Tak čo, presvedčili sme ťa o tom, že teraz je ten správny čas na to, aby si sa rozlúčila s mužom, ktorý nie je pre teba tým pravým? Naozaj nám dôveruj, uľaví sa ti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.