Problémy s pleťou trápia každú z nás. Či už ide o mastnú pleť, príliš suchú pleť alebo o pleť, na ktorej je akné.

Existujú však produkty, ktorými sa ti pleť zlepší, ak ich budeš používať pravidelne. Možno ťa poteším, keď zistíš, že ich máš doma.

Med

Med je surovina, ktorú nájdeš doma určite. Obsahuje látky, ktoré sú prospešné pre tvoje zdravie. Každé ráno a večer, keď si budeš umývať tvár, potri si ju tenkou vrstvou medu. Po pár minútach si ju opláchni, vysuš a viac nečisti. Med dodá tvojej pleti život a postará sa o to, aby si tam nemala žiadne nečistoty.

Trstinový cukor

O sladkom peelingu si už určite počula. Peeling je dobrý na tvár, pretože ti odstráni všetky odumreté kožné bunky. Na tento sladký peeling ti stačí len trstinový cukor a olej. Tento peeling si nanes na tvár, nechaj pôsobiť 10 minút a potom opláchni. Tvoja pleť bude mať jemný povrch a bude vyživená.

Jogurt

Jogurt a iné mliečne výrobky obsahujú probiotiká, ktoré sú skvelé pre hydratáciu pleti. Budeš ju mať pružnú a jemnú. Stačí ti zmiešať lyžicu jogurtu s medom alebo s cukrom. Túto zmes nanes na tvár a nechaj pôsobiť pár minút. Zotri ju čistou vodou a poriadne si pleť vysuš do čistého uteráka.

Kokosový olej

Azda najjednoduchší spôsob starania sa o pleť. Ak máš doma kokosový olej, nebude to pre teba žiadny problém. Po každom prebudení si natri tvár kokosovým olejom a dobre rozotri. Nič viac netreba. Kokosový olej obsahuje veľa prospešných látok, preto ho nemusíš s ničím kombinovať a funguje. Tvoja pleť bude rozžiarená a (po pravidelnom používaní) bez akné.

Popritom, ako budeš skúšať všetky tipy na krajšiu pleť, nezabudni na zdravú stravu. Naše vnútro sa totiž najviac odráža na našom vzhľade a tele – pre zlepšenie pleti si skús meniť uterák 2x do týždňa a obliečky na vankúši 2x do mesiaca, aby si mala vždy čisté prostredie pre tvoju pleť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.