Niektoré dni sa zobudíš a všetko je dobré. Možno sa necítiš, žeby si mala skákať od radosti, no žiješ si svoj život tak ako to ide. Občas však príde deň, kedy nevládzeš vstať z postele. Si znechutená a nič sa ti nechce. Cítiš obrovskú ťažobu a nevieš, čo a ako ďalej. A práve v takýchto dňoch by si si mala povedať nasledujúce vety, ktoré ti pomôžu preniesť sa cez horšie obdobie.

Už si toho veľa prežila, nevzdávaj sa. Obzri sa späť na to, čím všetkým si kedy prešla a ako si to zvládla. Si tu, živá a zdravá. Aj keď si si myslela, že sa z toho nikdy nevylížeš. Možno máš trošku odrenín, ale všetko zlé, čo sa ti prihodilo, ťa urobilo oveľa silnejšou.

Zajtra bude nový deň, môžeš ho urobiť presne takým akým chceš. To, že is dnes vstala zlou nohou, ešte neznamená, že zajtra to bude rovnaké. Rozhodni sa, ako sa chceš cítiť a urob všetko preto, aby si sa tak cítila. Keď sa na ďalší deň pokúsiš vstať s pozitívnejším prístupom, celý deň sa vyjasní. Žiadna búrka predsa netrvá večne.

zdroj: unsplash.com

Počkaj si na to, kým do seba všetko zapadne. Možno teraz nechápeš a nemáš odpovede na množstvo otázok. Možno sa sama seba pýtaš, prečo ty? Počkaj si na to, až ti život prinesie riešenie. A on ich prinesie vždy. Skús sledovať, čo sa deje. Netráp sa, jednoducho ži a všetko sa vyrieši. Pozri sa na to z lepšej stránky, nechaj sa prekvapiť, čo všetko pre teba osud prichystal a maj vieru v to, že je to presne tak, ako má byť.

 

Stále sú tu veci, pre ktoré sa oplatí žiť. Len si predstav obľúbeného člena svojej rodiny, najlepšiu priateľku, či svoju lásku. Uvedom si, ako veľmi by ti chýbali. Predstav si všetky vaše spoločné chvíle, ktoré ťa napĺňajú radosťou. Alebo sa zamysli nad tým, či si už vyskúšala v živote všetko, čo si chcela. Rozpamätaj sa na svoje sny, na ktoré si nikdy nemala odvahu. Začni ich robiť! Život je predsa krásny a každý deň ti prináša novú šancu na to, aby si bola šťastná.

A hlavne maj nádej. Viem, že svet nie je vždy príjemným miestom, no dôležité je sústrediť sa na všetky tie dobré veci, pre ktoré sa oplatí žiť. Ber svoje zlé dni ako prirodzenú súčasť života a vedz, že po daždi je aj tráva zelenšia 🙂

zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.