Veľmi dobre to všetky poznáme. Skorý budíček, príprava raňajok, odprevádzanie manžela do práce a môže sa začať ďalší krásny deň v pohodlí domova.  Natiahneme si svoju zvodnú róbu a la tepláky s voľným tričkom ozdobeným kašičkami a hor sa do domácich prác! Celý deň venujeme našim ratolestiam, ktoré pri oteckovom príchode predsa len povedia, že nič nerobili. Do postele si líhame vyčerpané a jedinou wellness terapiou sa stane rýchla sprcha. Ak ratolesti spia, tak aj my odpadávame rýchlosťou blesku a na nežnosti často nezostáva žiadna energia. Po takýchto rokoch driny sa dozvedáme o manželovej nevere, prípadne počúvame reči o tom, ako sme sa o seba prestali starať, kde zmizla naša atraktivita a chuť do milostného života. Často sa pýtame kde sa stala chyba, čo sme urobili zle, kde sme ako ženy a matky zlyhali. Žiaľ, aj my ženy sme omylné tvory a tak si milé dámy prečítajte akých najčastejších chýb sa dopúšťame.

Nie ďakujem miláčik, zvládnem to sama.

Prvá z chýb a zvyčajne aj tá najčastejšia. „Všetko zvládnem sama, pretože kým mu to budem vysvetľovať, už som to mohla mať dávno hotové.“ Na svoj malý no silný chrbát si naložíme toľko starostí, že nestrácame čas a na všetko nám vystačia dve ruky. No skutočne vystačia? Skúste sa na to milé dámy pozrieť z partnerovej strany. Vyzerá a určite sa aj cíti ako totálny neschopák, zatiaľ čo my lietame po domácnosti ako čarodejky v nádeji, že všetko stihneme. Dajte mu priestor, naučte ho všetky domáce práce o ktoré má záujem a rokmi zistíte, že ste nemohli urobiť nič lepšie.

Rodina je na prvom mieste.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Je to jedna obrovská pravda, no zároveň aj jeden obrovský problém. Čudujete sa prečo je to problém? Mám pre vás odpoveď. Zanedbávame samé seba, svoju krásu, sexepíl, telo aj myseľ. Prestávame byť ženami a stávame sa matkami nielen pre naše deti, ale aj pre nášho partnera. Týždeň má predsa sedem dní. Skúsme si dopriať aspoň dvakrát týždenne svoj obľúbený šport. Ranný beh, korčuľovanie, či Zumba vyčistí našu myseľ a nášmu telu dodá sebavedomie.

1foto: weheartit.com

Víkend je predsa čas pre rodinu.

Grilovačka, rodinné výlety a podobné akcie sú pre harmóniu rodiny veľmi dôležité. No musí byť každý víkend venovaný rodine? Doprajte si s partnerom víkend pre seba. Choďte von, do kina, na rande ako kedysi. Oblečte si niečo zvodné v čom sa budete cítiť dobre, upravte sa, nech váš partner vidí akú krásnu ženu má po svojom boku. Vaše deti ocenia chvíľkový pocit voľnosti a starým rodičom či súrodencom babysitting prekážať rozhodne nebude.

My matky sa už o seba tak starať nemusíme.

Chyba gigantického rozmeru. Práve naopak. Ako sme vyzerali keď sa do nás náš partner zamiloval? Boli sme v rozťahaných teplákoch s mastnými vlasmi? Niet nad prirodzenú krásu, no priznajme si aké divy s nami vie spraviť jemné líčenie a pekné oblečenie. Viem, že nie každý deň na to máme náladu, no skúste sa na prechádzku s deťmi upraviť a hneď si všimnete pohľady okoloidúcich chlapov, ktorým bude vŕtať hlavou, či tie deti len strážite, alebo sú skutočne vaše.

Komentáre