Dvojica sedí na skale pri západe slnka
Unsplash/Cody Black

Stáva sa to málokedy, ale predsa. Priateľ sa k tebe prestane správať s láskou, úctou či rešpektom. Neváži si ťa, uráža ťa a berie ťa ako samozrejmosť? V tomto článku nájdeš tipy na to, ako docieliť, aby partner opäť videl tvoju hodnotu.

Neboj sa povedať „nie“

Bohužiaľ, táto situácia je bežná. Vo vzťahu sa staneš až moc liberálnou a začneš na všetko hovoriť „áno“. Priateľ si na to zvykne a postupne ťa bude pri akýchkoľvek činnostiach využívať. Keď sa znovu naučíš hovoriť „nie“, bude vedieť, že si si nastavila hranice a len tak ľahko ťa nebude manipulovať.

Muž sa pozerá na ženu
zdroj: Pexels/Mikhail Nilov

Vyjadruj svoje pocity

Aj otvorenosť má vplyv na to, ako ťa vníma. Možno tvoju hodnotu priateľ nevidí preto, lebo si k nemu chladná a nerozprávaš sa s ním. Nauč sa vyjadrovať svoje pocity a potreby, aby vedel, čo ti chýba a čo potrebuješ. Vďaka tomu sa medzi vami prehĺbi intimita a chlap si uvedomí, že aj ty si žena, ktorá za to stojí.

Nechaj ho, nech o teba zabojuje

Aby partner opäť videl tvoju hodnotu, musí si ťa zaslúžiť. Keď si ľahko dostupná a splníš mu všetko, čo mu vidíš na očiach, nečuduj sa, že si ťa neváži. Veď ty sama si za to môžeš. Pamätaj, že chlapi sú od prírody lovci a viac si cenia to, čo si „ulovia“, ako to, čo k nim príde samo. To pre nich nemá hodnotu.

Čo všetko mu toleruješ?

Pokiaľ si príliš tolerantná na veci, ktoré robí, ale tebe prekážajú, no už si sa nad nimi naučila mávnuť rukou, partner nevie, že robí niečo zlé. Nauč sa kontrolovať svoju mieru tolerancie a nedovoľ mu, aby robil niečo, čo ti prekáža. Vďaka tomu pochopí, že sa máš v úcte, rešpektuješ sa a začne to robiť aj on. Opäť si ťa bude ceniť, lebo to z teba bude vyžarovať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating