Zraňujúce vety, ktoré ženy nechcú počuť

Nie sú slová ako slová. Kým niektoré od svojho partnera rady počujeme, ba dokonca, túžime po tom, aby z jeho úst vyšli, sú tu aj také, ktoré by sme najradšej vymazali. Zraňujúce vety, ktoré rania viac ako nôž v hrudi, slová, ktoré zlomia naše srdce. Najhoršie je, že nie vždy si to uvedomujeme, aj keď vieme, že to nie je v poriadku.

Ak ti povie tvoj drahý “milujem ťa” či “si nádherná”, budeš šťastná. No ak vysloví jednu z týchto 3 viet, mala by si si uvedomiť, že jeho city k tebe zrejme nie sú úprimné.

Mala by si (sa) zmeniť …

Mala by si si prefarbiť vlasy. Mala by si sa správať ako dáma. Mala by si sa viac snažiť. Nemala by si sa tomu venovať, je to strata času. A tak ďalej. Znie, ako keby ti chcel len poradiť, no v skutočnosti ťa chce zmeniť, pretože ťa nerešpektuje a neakceptuje takú, aká naozaj si.

A tým pádom ťa nemiluje, inak by ťa zbožňoval so všetkým, čo k tebe patrí. Toto skôr zaváňa manipuláciou a snahou spraviť si z teba žienku, aká by sa páčila jemu.

Zakazujem ti …

… stretávať sa s tou kamoškou. Vziať tú novú prácu. Ísť na ten teambuilding. Nosiť tie krátke šaty. Toto je kategória, pri ktorej sa už ani nesnaží povedať to ako odporúčanie, ale tvrdo si stojí za tým, že ho musíš počúvať a bodka.

Čo si o sebe myslí? Nemá žiadne právo riadiť tvoj život, aby ťa mal pod kontrolou. V takomto prípade si môžeš byť istá, že tieto jeho zákazy ťa budú sprevádzať po celý váš vzťah, až jedného dňa zistíš, že si to mala ukončiť ihneď. Ak mu okamžite nedáš najavo, že nie si jeho bábka, bude neskoro.

Pozri sa na ňu

Téma “zraňujúce vety” by bez tejto byť ani nemohla. Keď ho miluješ a on vidí len to, čo v porovnaní s inou ženou nemáš. Tá má krajší make-up, druhá sa oblieka atraktívnejšie, tretia dokáže popri deťoch aj pracovať, … a ty sa cítiš ako nula. Tvoje sebavedomie klesá, máš pocit, že v tebe už nič dobré a pekné nevidí.

Všetky ostatné majú to, čo by sa mu páčilo a ty nevieš, čo s tým. Tak ho miluješ, že sa snažíš meniť, no popri tom strácaš samu seba. A to je na tom to najhoršie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating