Žena pracuje, je workoholička

Medzi zdravým zanietením pre prácu a závislosťou na nej, je len veľmi tenká hranica. A to taká, že si vôbec nemusíš uvedomiť, že i z teba sa už stala workoholička. Aj keď pracovať musíme, nie až tak, aby nám to ničilo iné aspekty života či dokonca zdravie. 

Toto sú 3 znaky, že si do toho spadla už aj ty. Je najvyšší čas, aby si si uvedomila, že práca nie je vždy to najdôležitejšie. Jedného dňa budeš ľutovať, že ti život pretiekol pomedzi prsty alebo skončíš psychicky vyčerpaná a vyhorená.

Pracovný čas ti nič nehovorí

Workoholička nerozdeľuje deň podľa toho, kedy je čas na prácu a kedy sa pracovná doba končí. Aj keď by si už mala končiť, ostávaš sa jej venovať dlhšie, pretože ju nechceš prerušiť. Platí to najmä pri takých zamestnaniach, ktoré nie sú vyslovene fyzicky náročné. Tvoja hlava nevie len tak vypnúť a ty máš potrebu pokračovať ďalej. I keď nemusíš, mala by si zlý pocit z toho, že si niečo nedokončila.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Zanedbávaš svoj súkromný život

Kvôli tomu, že celý deň pracuješ, zanedbávaš svoj osobný život. Vo vzťahoch ti to škrípe (alebo na žiaden ani nemáš čas), nestíhaš sa venovať svojim záľubám, nestretávaš sa s kamarátkami a keď sa na chvíľu zastavíš, zdá sa ti, že všetko ide tak rýchlo vpred. Ľudia okolo teba sa menia, deti rastú, trendy napredujú. Je to preto, lebo si to nemala ani kedy vnímať.

Myšlienkami si stále vpred

Dokonca aj keď máš deň voľna, nevieš sa uvoľniť a si v strese z toho, čo bude, keď sa k práci vrátiš. Na úlohy a povinnosti myslíš hneď, ako sa ráno zobudíš a častokrát aj vtedy, keď ležíš v posteli, no kvôli myšlienkam na prácu sa ti nedarí zaspať. Zasahuje ti to do zdravého režimu a je to už začiatkom zdravotných problémov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife