Kamarátky

Vraj sa taká už narodíš a ak nie, tak máš smolu. Byť medzi známymi obľúbená, to znamená, byť priateľskou, milou a nápomocnou osobou. A to nie je niečo, čo sa nemôžeš naučiť. Ak si chceš nahrať v spoločnosti nejaké dobré body, mala by si pamätať na určité zásady. Ak ich nebudeš dodržiavať, zabudni na status obľúbenkyne.

Ktoré 3 zlaté pravidlá by si teda mala mať na pamäti?

Sľuby sa nesľubujú len tak

Musia sa aj dodržiavať! Takže, ak povieš, že na tú kávu prídeš, tak by si mala doraziť. Ak sľúbiš, že s niečím pomôžeš, tak sa nevyhováraj, že si nakoniec nemohla.

Keď si ľudia myslia, že sa na teba dá spoľahnúť, tak im to dokáž. Buď ženou, ktorá si stojí za slovom a nesklame priateľov pri každej príležitosti. Zodpovednosť a ochota musia byť tvojimi heslami.

Ohováranie je prísne zakázané

Ohováranie, večné sťažovanie sa a negatívna nálada, ktorá trvá 24/7. Toto nikto nechce vidieť a ani počúvať. Jasné, nie každý deň môže byť super a ideálne je ukázať svoje emócie a myšlienky, no ak sú stále len v tejto rovine, nikoho nebude baviť sa s tebou stretávať.

Ak pred ľuďmi niekoho ohováraš, nepovedia ti nikdy nič osobné, čo by vás mohlo spojiť, pretože budú mať strach, že to vyzradíš zase inej osobe. Ak sa stále len sťažuješ a myslíš negatívne, budeš im liezť na nervy. No a ak si stále podráždená a bez nálady, budú sa pri tebe cítiť tak, ako by si ich oberala o energiu. Takže, nahodiť úsmev a veselé témy.

Pomoc musí byť nezištná

Byť medzi známymi obľúbená, to znamená byť tou, ktorá podá pomocnú ruku, tou, ktorá poskytne dobrú radu. A to všetko bez toho, aby od toho niečo očakávala. Pamätaj si, že niekedy musíš dávať a nedostať späť. Keď je to v správnej rovine, všetko je v poriadku. Nerob veci pre známych iba s vidinou, že z toho budeš mať výhody aj ty.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife