Niekedy viac ako facka bolia slová, ktoré človek vysloví. Najmä, ak ich počuje od niekoho, koho miluje, a na kom mu záleží. Vety dokážu zraniť a nikdy ich nevezmeš späť. Čo bolo raz vyslovené, to v ušiach bude znieť navždy. Na ktoré slová by si si mala dať pozor vo vzťahu, ak ho nechceš zničiť tým, že si sa nechala uniesť pocitmi?

Asi by sme sa mali rozísť

Asi? Mali by ste? Ak raz tieto slová vyslovíš, navždy mu dáš najavo, že si vaším vzťahom nie si istá. Aj keby ste spolu boli dlhé nasledujúce roky, vždy bude visieť vo vzduchu otázka dôvery a malý strach z toho, že jedného dňa ho z ničoho nič odkopneš.

Aj keby si bola naštvaná najviac na svete, nepovedz to, pokiaľ to nemáš vopred premyslené a ujasnené. Najhoršie je spraviť unáhlené názory, ktoré je ťažké napraviť.

Radšej som si s tebou nemala ani začínať

Ďalšia veta, ktorá z teba zrejme vypadne v afekte. No on si ju zapamätá. Ak povieš tieto slová, akoby si ho úplne podkopla. Aj keď to teraz nie je ono, znamená to, že pre teba nebol nikdy dosť dobrý? Naozaj ľutuješ, že si si s ním začala? Nebola si ani na moment šťastná?

Sú to slová, ktoré mieria priamo do srdca a ak ich začuješ od milovanej osoby, je to obrovské sklamanie. Nechceš ho pre chvíľu zlosti raniť navždy, no nie?

Môj bývalý bol lepší

Uf, tak toto môže mať iba 2 následky – obrovské poníženie alebo jeho ego nase*ieš tak, ako nikdy. Celkovo téma o bývalých je tabu, hlavne, ak by malo ísť o nejaké porovnávanie. To je jedno veľké no-go! Každý človek je iný, a ak sa ti zdá, že tvoj ex bol lepší, utekaj k nemu. Zrejme takú istú odpoveď dostaneš aj od partnera. Navyše, nikdy ti nebude veriť, že je pre teba ten naj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.