Unsplash/Gian Cescon

My, ženy, máme vo zvyku robiť veci, ktoré nám zbytočne znižujú sebavedomie a ničia tú krásnu ženskú dušu. Ide o veci, bez ktorých by sa nám žilo oveľa šťastnejšie, no aj tak s nimi bojujeme. Na tieto 3 by si mala okamžite zabudnúť, pretože ak s nimi prestaneš, bude sa ti ľahšie dýchať.

Porovnávať sa s inými

Azda neexistuje žena, ktorá sa nedívala na inú s myšlienkou, čo ich dve spája a čo majú úplne iné. Najmä, čo sa týka fyzickej stránky. Tá má lepšie vlasy, tamtá zase krajšie pery, a tá ďalšia oveľa lepšiu postavu, … Vidíme na nich iba to, po čom tajne túžime, a s čím nie sme na sebe až tak spokojné.

Práve toto porovnávanie znižuje tvoje sebavedomie a spôsobuje ti neopodstatnené starosti. Pamätaj, že každá žena je iná, a aj na tebe je niečo, čo by iná brala. Je čas, aby si s týmto skoncovala. Môžeš si všímať, čo sa ti na inej páči, no nikdy to neobráť na myšlienku, že to ty nemáš.

Hľadať iba chyby

S prvým bodom úzko súvisí aj tento druhý, ktorý sa však dá rozvinúť do mnohých rovín. Možno ani nepotrebuješ vidieť inú ženu, aj bez toho stojíš pred zrkadlom a hľadáš, aké „chyby“ má tvoje telo, tvoja tvár. Prečo sa stále vidíš v tom negatívnom svetle? Prečo si nahlas nepovieš, čo je na tebe super? Čo sa ti páči? Keď zmeníš hľadanie negatív za pozitíva, celé tvoje zmýšľanie sa uberie novým smerom.

Podobne je to aj v iných veciach, ktoré máš v živote. Nehľadaj za všetkým iba niečo zlé, vyberaj to dobré, teš sa z maličkostí, váž si, čo máš, z chýb sa pouč, …

Podrážať iné ženy

Jedna z najhorších vecí, ktorú môže žena žene urobiť – podraziť jej nohy. Či už v škole alebo práci, rečami pred inými alebo komentármi na internete. Nikdy a nikde nemáš právo starať sa o život niekoho iného. Samej by sa ti nepáčilo, ak by ti iná žena robila zle. Či už skutkami alebo rečami.

Ženy majú so ženami držať. Nehanbi sa dať inej kompliment, ak ju urážaš, zrejme na ňu iba žiarlíš. Inak by ťa nemohlo trápiť, ako vyzerá, čo robí, či hovorí, …

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife