Leto je síce krásne obdobie, no pre našu pokožku zrejme aj to najhoršie. Slnečné lúče, suchý vzduch, nadmerné potenie, slaná voda, to všetko je pre pleť poriadna záťaž. Preto by si mala pamätať na to, že v tomto období, musíš pozmeniť aj svoju beauty rutinu. A to najmä vtedy, ak si sa ocitla na dovolenke pri mori.

Iné podnebie, iný režim, iné správanie sa pokožky. Nezáleží na tom, či máš pleť bezproblémovú alebo ťa trápi akné či prílišné vysušovanie. Dovolenka neznamená oddych od starostlivosti, práve naopak, voľný čas využi na dôkladnejšiu rutinu. Na čo teda nezabúdať?

SPF nie len ráno

Krém s ochranným SPF faktorom musíš používať každý jeden deň a to aj bez ohľadu na to, kde sa nachádzaš. Na dovolenke obzvlášť. Ženy však robia tú chybu, že si tvár ráno natrú (nad iným číslom ako 50 ani nerozmýšľaj), no počas dňa si už krém nereaplikujú. To, že si tvár nenamočíš do vody nie je výhovorka na to, že si chránená, každý produkt vplyvom prostredia a času znižuje svoj efekt. Aspoň raz denne tak na seba nanes opäť 50-tku a počas dňa na slnku sa pokojne prestriekaj aj niečím slabším.

Žena v klobúku
zdroj: Pexels/Rodrigo Pederzini

Dvojnásobná výživa a hydratácia

Čo sa týka pokožky celkovo, po opaľovaní nesmieš zabúdať na jemný píling, ktorým zo seba odstrániš odumreté bunky a šupinky, ktoré sa mohli po spálení vytvoriť. Nasledovať musí preto extra dávka výživy a hydratácie. Na dovolenke siahni po niečom účinnejšom, než možno používaš počas roka bežne. A naozaj sa dôkladne natri po každej sprche, ideálne, ak je daný produkt určený na slnkom zaťažovanú pokožku.

Pri tvári nezabudni ani na dôležitý medzikrok, akým je sérum, ktoré ti dodá výživu. O tom, ako mať pleť hydratovanú v lete čo najdlhšie, si môžeš prečítať v našom nedávnom článku TU.

Vlasy potrebujú zmenu

Pri mori častokrát neriešime účesy – taký drdol je ideálny na kúpanie i opaľovanie. Ale ako už dobre vieš, tvoja hriva bude aj tak plná soli či piesku, ktoré musia von. Kvôli tomuto by si si mala kúpiť šampón určený na dôkladnejšie čistenie a výživný kondicionér, aj keď ho možno bežne nepoužívaš.

Vlasy sa totiž na dovolenke rýchlo vysúšajú a zosvetľujú, no aj keď majú niekedy pekný nádych, nikto nechce mať na hlave slamu. A pozor, určite si so sebou neber fén a vlasy nechaj vyschnúť prirodzene! Taký teplotný šok im neprospeje.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.