Pár leží na tráve

Každá žena, ktorá už zažila vážny vzťah, zrejme dobre vie, ktoré veci jej v ňom robili radosť a ktoré skôr starosť. Sú také, ktoré doslova ničia lásku, a nielen vtedy, keď sa zrazu objaví problém či prekážka. Toto sú veci, ktoré vo vzťahu skutočne bolia a pritom sa s nimi musí žiť každý jeden deň.

Sú iné než zistenie, že ti bol partner neverný. Ich zničujúcu silu si uvedomuješ postupne a ona ťa pomaly ubíja. Čím dlhšie v tom vzťahu si, tým viac ti berie energiu a nádej, že z toho bude láskyplné partnerstvo.

3 veci, ktoré ti vo vzťahu zlomia srdce

Keď sa vo vzťahu necítiš byť milovaná

To, že si vo vzťahu, ešte neznamená, že sa ti dostane aj lásky. Ani nie toľko, koľko jej ty sama dávaš. Ty si možno schopná obetovať partnerovi všetko, no keď sa na to pozrieš s triezvou mysľou, vieš, že on ti nedáva to, čo potrebuješ. Chýbajú ti milé slová, nežné dotyky.

Môžeš si pripadať ako partnerka, ktorá je pre neho už len samozrejmosťou. A to bude tvoju dušu naozaj ničiť.

Nuda vo vzťahu
zdroj: Pexels/Cody Portraits

Keď ťa partner nerešpektuje

Rešpekt je taktiež jedným zo znakov lásky a zdravého vzťahu. Avšak, ak chýba, ani všetko ostatné, čo je ružové, to už nemôže zachrániť.

Vzťah je o dvoch ľuďoch, a teda všetko, čo sa vás týka, musí byť spravodlivé. Obaja máte právo na názor, obaja máte právo rozhodovať, obaja máte mať istotu, že vás ten druhý nepodceňuje. Keď sa on správa ako pán a neberie do úvahy nič, čo by si chcela ty, potom k tebe neprechováva žiadnu úctu. To sú veci, ktoré vo vzťahu skutočne bolia.

Keď za vzťah bojuješ sama

Všetky problémy sa dajú vyriešiť, všetky prekážky preskočiť. Ale potrebujete to spraviť ruka v ruke. Iba jeden z vás nezachráni nič, čo sa týka oboch. Musíte to chcieť a snažiť sa obaja. Uvedomenie, že všetko pre záchranu robíš iba ty, je akoby si dostala dôkaz o tom, že on nemá záujem o vašu šťastnú a spoločnú budúcnosť. Nie si pre neho prvoradá.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating