Instagram.com/amelie_weissenberger

Ak máš za sebou už nejaké vzťahy, potom dobre vieš, že na to, aby ste sa s partnerom zohrali v rôznych smeroch, je potrebný čas. Čas, za ktorý sa lepšie spoznáte a začnete spolu fungovať aj bez toho, aby ste boli stále prvotne pobláznení. Počas prvých týždňov či dokonca mesiacov hľadáte vašu spoločnú cestu a formujete vašu súhru. Nie je ničím zvláštnym, že práve vtedy vedia nastať rôzne problémy.

Každý jeden vzťah je úplne iný, takže to, na čo si bola zvyknutá u svojho bývalého, teraz už vôbec platiť nemusí. S novým partnerom prichádza aj nový „režim“, zvyky, iné aktivity, iná forma komunikácie či pochopenia a veľa ďalšieho. Aby ste už vopred dokázali predísť nepríjemným partnerským situáciám, ktoré môžu nastať, je veľmi dôležité, aby ste boli už od samotného začiatku k sebe úprimní a vyjasnili si to, čo chcete, aby bolo pre druhého známe.

Pri každom páre je dôležité niečo iné, no tieto 3 veci by ste určite mali spoločne prebrať čo najskôr.

Osobné hranice

To, že máš s niekým vzťah, neznamená, že máš zabudnúť na svoj vlastný život a úplne sa prispôsobovať tomu druhému. Môže sa stať, že budete mať úplne inú predstavu o tom, koľko času tráviť spoločne a akým spôsobom.

Je normálne, že zaľúbenci chcú byť čo najviac spolu, no všetkého veľa škodí. Povedzte si na rovinu, kedy potrebujete chvíľu iba pre seba, či kedy trávite večer s priateľmi, aby potom nevznikali zbytočné žiarlivostné scény.

K osobným hraniciam môžeš zaradiť aj iné veci, pri ktorých nechceš byť obmedzovaná. Napríklad, ak nemáš rada, ak má tvoja polovička tendenciu rozhodovať v spoločných veciach za teba, či ak ti vadia časté „kontrolné“ telefonáty.

Rozdelenie úloh v domácnosti

Ak vás čaká prvé spoločné bývanie, môžeš rátať aj s novými situáciami, o ktorých by si ani nepovedala, že na nich záleží. Bez ohľadu na to, či ste spolu krátko alebo nie, ihneď si pri zabývaní rozdeľte úlohy, ktoré s bývaním súvisia. Nevieš si ani predstaviť, koľko hádok vznikne kvôli takému obyčajnému smetnému košu, ktorý „niekto“ zabudol vyhodiť.

Koľko peňazí budete dávať do spoločných vecí? Ako si predstavujete nákup potravín? Kto bude mať na starosti upratovanie? Z ktorého účtu sa bude platiť nájom? Riešiť veci za pochodu môže pre vás znamenať kvantum hádok a nedorozumení.

Sľúbte si úprimnosť

Túto vec považujú všetci zaľúbenci za samozrejmú, takže ich ani len nenapadne pripomenúť si, že vo vzťahu je úprimnosť a otvorenosť na prvom mieste. A práve preto s postupom času prichádzajú na rad menšie i väčšie tajnosti, ktoré nemáme odvahu partnerovi prezradiť.

Ani si nevieš predstaviť, koľko lások mohlo prežiť, ak by si dvaja na rovinu sľúbili, že budú spolu komunikovať otvorene, bez ohľadu na to, či ide o príjemné alebo nepríjemné témy. Avšak, ak nehľadáš flirt, ale vážny vzťah, pri tomto bode musíš rázne pripomenúť, že je to pre teba kľúčový bod.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating