Ryšavá žena ukazuje, ako sa tvária namyslení ľudia

Priznať si svoje negatívne vlastnosti nie je ľahké. Mnohí z nás si dokonca ani vôbec neuvedomujú, že ich majú a vidia sa iba v dobrom svetle. Asi najbadateľnejšie to je, ak to robia namyslení ľudia. Tí však často nechápu ani to, že ich správanie nie je pre ich okolie len nepríjemné, ale priam toxické. 

Ako namyslení ľudia ubližujú svojmu okoliu bez toho, aby si to uvedomovali? Keď sa v nasledujúcich 3 bodoch nájdeš aj ty, možno by si sa mala nad sebou zamyslieť.

Hovoria iba o sebe

A iba v dobrom. Je jasné, že niekto, kto má vysoké ego, má rád, keď je stredobodom pozornosti. Hlavne, ak sa má čím pochváliť. No takýto človek nevníma to, aký negatívny dopad to má na jeho blízkych.

Ak sa jeden z partie kamarátov neustále vyťahuje, zatiaľ čo ten druhý mlčí, ani si to nevšimne. Nemusí ísť vždy o závisť, častokrát je to o tom, že sa človek vedľa neho cíti menejcenný, jeho sebavedomie klesá a má pocit, že jeho život za nič nestojí.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Hodnotia iných

Namyslení ľudia mnohokrát súdia a hodnotia iných len na základe prvého dojmu či výzoru. Nedávajú si servítku pred ústa a tak vyslovia prvé, čo im napadne nahlas, čím ich môžu nielen uraziť, ale aj strápniť pred inými ľuďmi v spoločnosti. Nepremyslené slová majú veľkú moc, až takú, že to môže byť začiatok klebiet a zlej povesti, ktorá sa zakladá len na slovách niekoho, kto si neuvedomuje následky.

Nepodávajú pomocnú ruku

Títo ľudia pozerajú iba na seba a robia veci, z ktorých majú osoh. Nie sú to práve dobrosrdečné stvorenia, ktoré nezištne pomáhajú. Nielen, že kvôli tomu nedostanú pomoc tí, ktorí by ju pokojne dostať mohli, ale zabúdajú aj na to, že aj oni by sa raz mohli dostať do rovnakej situácie. A kto im to potom vráti? Pretože karma to nebude.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife