Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú, s tým čiastočne aj súhlasíme. Ale žiadna z nás nechce len niekoho, s kým sa bude priťahovať. Chceme niekoho, s kým budeme mať vážny, plnohodnotný a šťastný vzťah. Ten je však založený na istých základoch, ktoré musia mať obe strany rovnaké. Bez nich daný vzťah rozhodne nevydrží. Tak teda, čo mať s partnerom spoločné?

Dôležité sú nasledujúce 3 body, ktoré robia okrem klasických hodnôt, akými sú rešpekt, dôvera či úprimnosť, vzťah oveľa viac vhodnejším na celý život. Nezabúdaj, že každá dvojica má to svoje, niečo, čo robí lásku výnimočnou a silnou, preto, ak tieto veci nesedia na vás, neznamená to, že ste horší. Len sa skús zamyslieť, či na nich viete aj popracovať.

Každodenný životný štýl

Povieš si, že toto je samozrejmosť, ale u mnohých párov to tak nie je. Je pekné, ak ťa priťahuje niečo nové a nepoznané, no zladiť si bežný život s človekom, ktorý ten svoj žije úplne inak, bude veľmi komplikované. Budete narážať na prekážky, nepochopenie a časom si uvedomíte, že to nemá zmysel. Po boku musíš mať muža, ktorý má veľmi podobný životný štýl, ako ty.

Ak si aktívna a rada športuješ, z chlapa, ktorý obľubuje leňošenie na gauči, ti raz prasknú nervy. Ak si veriaca a on nie, ako sa dohodnete na výchove detí? Keď si cieľavedomá a veľa pracuješ, nepostačí ti, že je tvoj chlap pekný, ak vzdáva každú príležitosť. Ty si spoločenská, on samotár – ako budete tráviť voľný čas bez toho, aby sa jeden z vás trápil?

V tomto je to naozaj nekompromisné, musíte mať obaja svoje dni podobné, aby sa mohli aj zosúladiť.

Aspoň jedna rovnaká záľuba

Čo sa týka vášho dňa (respektíve týždňa či mesiaca), mala by sa v ňom nájsť aspoň jedna aktivita, ktorú zbožňujete obaja. Je skvelé a viac než potrebné, aby ste vedeli čas tráviť aj osamote a venovať sa vlastným koníčkom, no musí tu byť aj ten, pri ktorom ste spolu.

Nezáleží na tom, či pôjdete spoločne behať, cvičiť, ísť venčiť do útulku, na kurz maľovania či lekcie angličtiny, hlavné je, aby to bolo pravidelné a posúvalo vás to vpred bok po boku. Bude to efektívne využitý čas pre oboch ako jednotlivcov, ale aj posilnenie vášho vzťahu.

Vidina rovnakej budúcnosti

Ak by malo byť niečo, čo s partnerom spoločné musíš mať bez ohľadu na všetko ostatné, potom je to vidina vašej budúcnosti. Darmo vám to bude fungovať vo všetkom ostatnom, ak si stojíte za svojimi snami a cieľmi, ktoré sa líšia. Keď si ty celý život túžila po rodinnom dome a deťoch, no on chce veľa cestovať a ani po rokoch sa nepribližuje k tvojej predstave, potom budeš čakať márne.

Nie je nič horšie, ako keď sa jeden obetuje pre sny druhého a zavrhne to, čo by ho spravilo šťastným. V tomto musíte mať hodnoty a priority rovnaké, inak vás čas dobehne a rozdelí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.