Každý by chcel mať vzťah, no len málokto si uvedomuje, čo všetko obnáša. Nestačí sa starať len prvý mesiac alebo rok, to je potrebné neustále. Každý deň, týždeň, mesiac.

Na tieto veci by si sa mala pripraviť skôr, než sa zamiluješ do muža. Počítaj si nimi.

Niekedy sa budete hádať

Hádky k životu jednoducho patria, nemysli si, že nie. Keď budeš mať partnera, očakávaj, že sa budete často hádať. Aj keď ti môžu kamarátky povedať, že ste ako spriaznené duše a vyzeráte spolu dokonalo, aj vy sa pohádate. Nesnívaj o tom, že by sa to nestalo. Možno nie v začiatkoch, ale neskôr áno. Óóó a ako často. Život by bol totiž poriadne nudný, keby boli ľudia rovnakí a správali by sa k sebe každý deň milo a láskavo.

Nemusí ťa prekvapovať …

… tak často ako si predstavuješ. Hoci ti všetky romantické knihy môžu hovoriť opak, realita je veľmi krutá. Dobre si teda rozmysli, či chceš niekoho iba kvôli romantickým gestám. Je dôležité s tým počítať práve preto, aby si na sebe nemala ružové okuliare. Ak čakáš, že ti chlap prinesie každý týždeň ružu, nedajbože v tom počte, koľko týždňov spolu chodíte, si poriadne naivná a mala by si s tým prestať. V realite môžeš byť rada, ak si spomenie na výročie raz do roka.

Začiatky sú krásne

Skôr než sa zamiluješ do muža, by si mala vedieť, že obdobie spoznávania je to najkrajšie. Už nikdy to nebude také, ako počas toho, keď sa spoznávate, rozprávate a trávite spolu čas. Predtým než to bude medzi vami vážne, by si však mala vedieť,  že počas tohto obdobia sa môže tvoj priateľ správať lepšie než počas celého vzťahu.

Mala by si si preto užívať každú jednu minútu s ním a nechcieť nič unáhliť. Ak predstavujete jeden pre druhého spriaznenú dušu, máte na ostatné veci dostatok času. Dalo by sa tvrdiť, že budete spolu už navždy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.