instagram/charlieandlauren_

Celý život sa učíme a naberáme skúsenosti. Takto to je aj vo svete lásky a vzťahov. Zažijeme ich niekoľko, kým nájdeme niekoho, s kým nám zazvoní zvonec na šťastný koniec.

Musela by si mať veľké šťastie na to, aby bol tvoj prvý aj posledným. Ak je to tak, gratulujeme. No vo väčšine prípadov zažijeme ešte pred tým pravým niekoľko vzťahov, ktoré nám niečo dajú a posunú nás vpred. Najčastejšie sú to tieto 3.

Ten, ktorý bude navždy prvý

Prvá láska je len jedna. Väčšinou ju zažiješ ešte počas školských čias a tvoj svet je v tom momente iba jedna krásna rozprávka bez povinností a problémov. Zamilované pohľady, bozky a naivné myslenie si, že takto šťastná už budeš navždy. A potom príde zlomené srdce. Po prvýkrát si uvedomíš, že nič netrvá večne.

Ale takto to má byť. Je to skúsenosť, ktorá musela prísť, a aj keď väčšinou po pár rokoch zabudneš na jeho tvár, pri spomienke na tie chvíle sa budeš vždy usmievať. Spomenieš si na toho, do koho si sa prvý raz zamilovala?

Ten, ktorý ti zlomí srdce

Na tento vzťah nespomínaš rada. Ale bola to ďalšia lekcia do života, ktorá ti otvorila oči, a i keď si to možno neuvedomuješ, dala ti toho veľa. Láska, ktorá ťa učila, sklamala, posunula vpred.

Je to druh vzťahu, ktorý už nie je detskou láskou. Tento vzťah bol skutočný, otvorený a vážny. Mala si po boku niekoho, o kom si si myslela, že ťa raz bude čakať pri oltári. Ale všetko sa mení. Čas mení vzťahy, okolnosti aj ľudí. A jedného dňa dávaš zbohom niekomu, kto sa do tvojho srdca už navždy zaryl.

Pri ňom si sa naučila veľa – to, čo od vzťahu chceš i nechceš, to akou osobou si naozaj, ale aj to, že iba láska na šťastný vzťah nestačí. Teraz vieš, že pracovať je potrebné na viacerých smeroch.

Ten, ktorý bol iba pobláznením

Platonická láska, letná láska, školská láska, … má mnoho podôb. No len jedno spoločné. Nebola reálna. Bolo to krásne pobláznenie niekým, kto sa zapáčil tvojim očiam a s kým si sa cítila dobre. Ale vedela si, že budúcnosť s ním nikdy nepríde.

Bol z toho krátky vzťah, ktorý síce rýchlo skončil, no nikdy si to nebrala tragicky. Práve naopak, vždy ťa spomienky na neho zahrejú pri srdci a cítiš sa, akoby si prežila románik z filmu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating