Partnerské vzťahy majú rôzne podoby. Aj keď by sme to veľmi chceli, realita má od vyobrazenia lásky v romantických filmoch ďaleko. Niekedy to vyzerá naozaj ako poriadny triler, pri ktorom držíš hlavnej hrdinke palce, aby to s ňou dobre dopadlo.

Existujú totiž minimálne 3 typy vzťahov, ktoré nie sú tým, po čom v láske túžime. Práve naopak, spôsobia ti bolesť, smútok a trápenie. Toto sú oni.

Vzťah s narcistom

Od lásky k zúfalstvu. Takto znie náš nedávny článok o vzťahu s narcistickým človekom. Práve tento druh vzťahu patrí k veľmi toxickým, tým, ktoré ťa dokážu priam psychicky zdeptať. Čím dlhšie s takýmto človekom budeš, tým viac sa ti zaryje pod kožu, a tým dlhšie sa z neho budeš spamätávať.

Tento vzťah sa z rozprávky zmení na katastrofu a poznačí navždy tvoje vnímanie lásky, zničí tvoju sebadôveru a reálne budeš cítiť obrovskú emocionálnu bolesť.

Vzťah bez lásky

Čo by to bol za vzťah, ak by v ňom chýbala láska? Nuž, aj také existujú. Vzťahy, ktoré živí jednosmerný cit, stereotyp, nátlak okolia, či iné dôvody, pre ktoré sú dvaja stále spolu, aj keď minimálne jeden si každý večer ľahne do postele s tým, že sa cíti byť veľmi nešťastný.

Mať vzťah iba preto, aby nejaký vôbec bol, preto, aby mali deti oboch rodičov, preto, aby si tomu druhému nezlomila srdce, a pre desiatky ďalších „preto“, je hotové sebatrýznenie.

Vzťah s tyranom

Tento druh vzťahu dokáže bolieť nielen v srdci a myšlienkach, ale naozaj aj fyzicky na tele. Aj keď už žijeme vo vyspelejšej spoločnosti, ktorá netoleruje takéto správanie v domácnostiach, množstvo ľudí radšej potichu trpí, akoby mali požiadať o pomoc.

Žena má pocit, akoby sa mala hanbiť za to, že jej partner ubližuje, bez ohľadu na to, či fyzicky alebo psychicky. Lenže ona nie je tá, ktorá by sa mala hanbiť. Ona by mala byť tou, ktorá na neho ukáže prstom. Ak to tak nespraví, sama sa rúca do budúcnosti plnej bolesti a smútku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.