typy priateľov

Nie každý bude pri nás stáť po celý život. Ale to je v poriadku. Sú totiž typy priateľov, ktorí majú v našom živote úlohu len na chvíľu. A sú aj takí, ktorých potrebujeme za každých okolností. Bez ohľadu na to, koľko rokov máme, v akej životnej fáze sa nachádzame. Sú to priatelia, ktorí nás niečo naučia a podajú pomocnú ruku.

K nim patria najmä tieto 3 typy, ktoré by mala každá z nás počas svojej cesty spoznať a mať pri sebe. Máš takých tiež?

Motivátor

Toto je ten človek, ktorý ťa nakopne, aj keď si na úplnom dne. Ten, ktorý ti dodá odvahu, keď máš strach, ten, ktorý ti otvorí oči s možnosťami, ktoré prehliadaš. Keď máš strach, vymenuje ti tie najlepšie dôvody, prečo by si sa s ním mala pobiť. Vždy presne vie, čo má povedať a vždy trafí do čierneho tak, že mu nemôžeš oponovať.

Optimista

Tento priateľ je presne ten typ, ktorého všetci potrebujeme. Nie len na chvíľu. On nám do života neprináša negatívnu energiu, práve naopak. Vždy je veselý a na každej situácii vidí to pozitívne.

Priateľ optimista robí aj z nás lepších ľudí. Keď ho máš pri sebe, ide z teba rovnako dobrá energia. Nikdy ťa nenavádza na zlé chodníčky a je ti príkladom, ako sa správa férový človek. Vďaka nemu je tvoj zlý deň lepší, pretože on v ňom nájde to, za čo môžeš byť vďačná.

Učiteľ

Typy priateľov, ktoré nás niečo naučia, sú rôzne. Motivátor nás učí nevzdávať sa, optimista vidieť svet ružovo. Ale tento človek, to je učiteľ všeobecný. Je to priateľ, ktorý ti vždy bol a bude ako starší súrodenec. V ňom budeš vidieť niečo, čo obdivuješ a jeho správanie ti je vzorom toho, ako by si chcela sama žiť. Je to niekto, kto ti ukazuje cestu bez toho, aby o tom možno tušil. No vďaka nemu budeš vždy rásť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife