Pexels/YURI MANEI

Život nie je iba o krásnych chvíľach. Nie vždy môžeš cítiť nekonečné šťastie, lásku či vďaku. To sú jeho zákony. To pekné strieda to škaredšie. Bez sklamania či smútku by si nevedela oceniť to dobré. Okrem toho, každá situácia v tvojom živote ťa posúva vpred.

Učí ťa nové veci, formuje ťa ako človeka. Stále platí, že aj všetko zlé, je na niečo dobré. Také nepríjemné situácie, ti dajú lekciu, ktorú si so sebou ponesieš ďalej. Existujú 3, ktoré za svoj život zažije, skôr či neskôr, každá z nás. Preto ver, že tá chvíľa pominie a z teba spraví silnejšiu ženu.

Nevydarený vzťah

Bez ohľadu na to, či máš 18 alebo 30 rokov, nikdy nevieš, kedy bude mať tvoja lovestory šťastný koniec. Hovorí sa, že ak nie je šťastný, potom to koniec nie je. Rozchod si musí zažiť každá z nás. Či už bude príjemný alebo nie, vezmi si z ukončeného vzťahu poučenie. Už budeš vedieť, čo od partnera chceš a čo neznesieš. Budeš vedieť, ako chceš, aby sa tvoj budúci správal, a ako sa máš správať ty.

Zlomené srdce nie je nič príjemné a porozchodové obdobie nie je jednoduché, no po čase budeš rada, že si si to zažila. Stačí otvoriť oči.

Skúsenosť s falošnou kamoškou

Ohováranie či podrazy akosi patria do sveta žien. I keď by sme mali bojovať za to, aby sa to viac nedialo a jedna druhej podať ruku v každej situácii, žiaľ, aj túto situáciu si zažiješ. Ak to, samozrejme, nemáš už za sebou. Čím si staršia, tým viac zisťuješ, že ozajstné priateľstvo je veľmi vzácne.

Zistíš, že aj keď sa na teba niekto usmieva, neznamená to, že to robí aj v myšlienkach. Ale to je v poriadku. Časom z tvojho života vďaka tomu odídu tí nesprávni ľudia a ostaneš obklopená iba tými skutočnými.

Strata niekoho blízkeho

Veľmi tvrdá a smutná rana od života, ktorou ti však ukáže, že ide o neustály kolobeh. Že nič nie je isté, nič a nikoho nemôžeš brať ako samozrejmosť. Preto buď vďačná za svojich najbližších a nikdy im nezabudni pripomenúť, čo pre teba znamenajú. Dnes si možno život bez nich nevieš predstaviť, no aj to sa môže stať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife