Toxické myšlienky

Každá z nás snivá o úspešnom a šťastnom živote, v ktorom jej nič nebude chýbať. Otázkou je, prečo ho ešte stále nemáš a čo ti v tom bráni? Okrem iného, veľa energie a síl ti určite berú aj rôzne toxické myšlienky, ktoré ťa brzdia v rozvoji. Toto sú 3 z nich.

Už je neskoro

A toto hovoríš na všetko. Je neskoro zmeniť prácu, odísť z nefunkčného vzťahu alebo manželstva, presťahovať sa tam, kde naozaj chceš bývať a podobne. Zapamätaj si, že nikdy nie je neskoro.

Smutná a zúfalá ženna
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Na internete nájdeš kopec príkladov reálnych ľudí, ktorí začali s niečím novým už dokonca po 50-ke alebo 60-ke a stáli sa v tom úspešní. A čo je dôležité, ľutujú to, že sa celý život obmedzovali hlúpou myšlienkou a nezačali s tým skôr.

Čo si o mne pomyslia ostatní?

Čo povedia ľudia, keď si prefarbím vlasy na ružovo? Ako zareagujú, keď budem chodiť s chalanom, ktorý je mladší/nižší ako ja? Príkladov takýchto otázok je veľmi veľa.

Len sa nad tým zamysli. V tom, čo skutočne chceš a po čom naozaj túžiš práve ty, ťa brzdia slova ľudí, ktorí na to už o chvíľku úplne zabudnú a pôjdu ďalej riešiť svoj život a svoje problémy. Neboj sa, nezaujímaš ich viac ako ich vlastný život, tak prečo by ťa mali zaujímať ich názory?

Smutná žena drží vreckovku
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Žena musí …

Musí navariť, upratať, mať deti a sedieť s nimi doma, musí inšpirovať svojho muža, byť peknou, vždy upravenou a podobne. Musíš si uvedomiť, že v skutočnom živote neexistuje žiadna ideálna žena, aj keď si možno myslíš, že áno. A je to úplne normálne. Tieto „štandardy a pravidlá“ sú vymyslené a vôbec nemusia platiť. Každá z nás má svoju vlastnú predstavu o sebe a len ju by si mala napĺňať.

V tomto našom článku zistíš, ako by si sa naozaj mala poučiť z vlastných chýb a už ich nikdy neopakovať. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife