Láska. 

Verím, že ju pravdepodobne nájdeš. Nájdeš takú, akú si presne zaslúžiš. Takú, ktorá ťa úplne celú roztopí a pohltí. Takú, s ktorou budeš mať lepší a krajší život. Nie komplikovanejší a smutnejší. Nájdeš takú, ktorá bude tvojím prístavom, bezpečným brehom a aj domovom.

Bude to pravdepodobne tvoja najkrajšia láska, akú si kedy zažila. Bude to vtedy, keď sa budú kvety  rozvíjať, keď budú vtáčatá spievať a všetko bude akési iné. Slobodnejšie, pozitívnejšie a odvážne.

Ale … ako nájsť takúto lásku? Jednoducho. Vnímaj lásku srdcom. Maj otvorené oči. Láska je všade kam sa pozrieš. Drahá, neuzatváraj sa pred svetom. Neuzatváraj sa do seba, akoby si mala srdce z kameňa. Ja viem, že to tak nie je.

Vnímaj lásku. Dovoľ jej, nech ťa pohladí na líci. Nech ťa pohladí na krku. A napokon nech ťa pohladí na srdci. 

zdroj: unsplash.com

A čo je ešte dôležité? Komunikácia. Rozprávaj sa. Neboj sa povedať svoj názor zakaždým, keď sa ti niečo nebude páčiť. Nenechaj si skákať po hlave. Nenechaj sa znemožňovať a nerob zo seba naivnú.

Komunikuj. Všetkými spôsobmi. Je to tak jednoduché a zároveň je to tá najťažšia vec, na ktorej mnoho vzťahov stroskotá.

Buď statočná, sebaistá žena. Rozprávajte sa, píšte si SMS cez namáhavý deň, nechaj mu odkaz pri raňajkách, bozkávaj ho s nežnosťou, objím ho, rozmaznávaj ho, buď vášnivá, vyjadri svoj názor, miluj cez srdce, nie cez oči.

Možno si povieš, ako ľahko sa mi to píše. Veru, sama viem, že teória je pekná a zdá sa to ľahké, no skutočnosť je niekde inde.

zdroj: unsplash.com

Úspech pravej lásky je aj v tom, že dvaja ľudia, ktorí sa majú radi, na tom vzťahu dennodenne pracujú. Neexistuje niečo také, že by pracoval iba jeden. To potom nie je láska, ale akési spolunažívanie.

Je to o tých kompromisoch, ktoré urobíme z lásky. O tom, že niekedy si vyhrnieme rukávy a urobíme niečo, čo nám je proti vôli. Je to o tom, že nepremeníme náš vzťah na stereotyp.

Láska je o tom, že ju budeme vnímať srdcom. 

Je o tom, že budeme komunikovať. 

O tom, že na nej budeme pracovať. 

O tom, že sa budeme navzájom ľúbiť. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.