Pexels/Elvira Gibadullina

Ak máš raz za čas deň, kedy sa ti nič nechce robiť, je to úplne v poriadku. Takýto deň si zaslúži každá jedna z nás, aby načerpala nové sily a venovala sa chvíľu samej sebe. Ak je týchto dní stále viac a viac, môžeme už skôr hovoriť o lenivosti.

Určite si vždy nájdeš dobrú výhovorku, ktorou svoju lenivosť ospravedlňuješ. Vonku je zlé počasie, necítiš sa dobre, urobíš to neskôr a podobne. Takýmto štýlom to ale ďaleko nedosiahneš a je potrebné, aby si so sebou začala niečo robiť a aby si bola trochu produktívnejšia.

Máš pred sebou úlohu, do ktorej sa ti v žiadnom prípade nechce pustiť a vždy hľadáš niečo, čím by si sa zamestnala? Tieto tri tipy ti pomôžu prekonať tvoju lenivosť a sústrediť sa na to podstatné.

Nenechaj sa rozptyľovať

V prvom rade by si sa mala zbaviť všetkého, čo ťa zvykne rozptyľovať a rušiť a ty sa tak nemôžeš sústrediť na to, čo potrebuješ. Vypni sociálne siete, pri tých dokážeš stráviť najviac času. Urob napríklad niečo inak, než si bola doteraz zvyknutá. Pracuj z iného miesta, choď predtým na prechádzku.

Zo začiatku sa ti do toho nebude chcieť, ale keď už začneš, pôjde to oveľa lepšie.

Vytvor si plán a stanov si reálne ciele

Čo všetko musíš stihnúť urobiť? Vytvor si zoznam a naplánuj si, v akom poradí sa tých činností zbavíš. Odporúčame začať s tým, čo sa ti chce najmenej. Keď urobíš túto vec, ostatné ti pôjdu ako od ruky.

Dôležité je tiež nepreháňať to. Radšej si daj reálne ciele a rozdeľ si ich na viac dní (ak je to možné). Ak by si si toho naplánovala priveľa, už vôbec by sa ti do toho nechcelo púšťať.

Povedz o svojom pláne niekomu inému

Najlepšie bude, ak o svojich plánoch a povinnostiach povieš niekomu inému. Frajer, kamoška, sestra, mamina. To je jedno, kto to bude. Dôležité je, že nebudeš chcieť vyzerať pred nimi ako úplný lenivec, takže sa budeš snažiť, aby si sa im mohla pochváliť, že si všetko stihla urobiť presne tak, ako si plánovala.

Ak si tieto tri veci osvojíš, uvidíš, že ti všetko pôjde akosi lepšie a už sa nebudeš tak trápiť so svojou lenivosťou. Ale nezabúdaj na to, že nič netreba preháňať. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife