Pár v čiernom oblečení
Unsplash/Blake Carpenter

Zistiť, že ťa tvoj milovaný partner podviedol, je asi to posledné, čo by si chcela vo vzťahu zažiť. Žiaľ, nikto ti nezaručí, že sa to práve tebe nikdy nestane. Existuje mnoho faktorov, ktoré za to môžu, a nie je to nevyhnutne len o tom, že je to zlý človek. Podvádzanie totiž závisí od viacerých vecí. No existujú tipy, ako môžeš predísť nevere. 

Ide o rady, ktoré vám môžu pomôcť so vzťahom natoľko, že nebudete mať potrebu riešiť svoje problémy v náručí niekoho iného. Alebo sa z úcty voči tomu druhému nenecháte opantať chvíľkovou vášňou. Takto sa spolu viac zblížite a budete ako pár silnejší.

Úprimnosť na prvom mieste

Úprimnosť a dôvera sú základmi každého šťastného vzťahu. Ak si s partnerom veríte a hovoríte si naozaj všetko, aj keď je to občas nepríjemné a ťažké, potom pred sebou nemáte žiadne tajnosti. Keď dôjde na to, že by ste boli kvôli niečomu v tomto partnerstve nešťastní, otvorene si to poviete a nebudete to šťastie potajomky hľadať inde.

Pred partnerom by si si nemala cítiť hlúpo či hanblivo a skrývať svoje emócie či myšlienky. Len keď vyložíte karty na stôl, môžete predísť nepríjemným prekvapeniam.

Se* je na to, aby ste si ho užili

Väčšinou sa stáva, že k nevere dôjde iba preto, lebo človek nie je spokojný s intímnou stránkou vzťahu. No namiesto toho, aby to riešil s partnerom, ide sa “vyventilovať” inde. Nie je hanba prezradiť svojej polovičke, čo sa ti v posteli (ne)páči, čo by si chcela vyskúšať, ako si to okoreniť.

Ak budete otvorení aj v tomto, potom nie je dôvod na to, aby vám chýbal niekto tretí. Nebojte sa siahnuť po hračkách či príťažlivej spodnej bielizni. Rôzne tipy, ako si spestriť milovanie a nenechať ten plameň uhasiť, nájdeš v našich milostných článkoch.

Pozor na stereotyp

Jednou z možností, ako predísť nevere, je aj dbať na to, aby sa z vás nestal už po dvoch či troch rokoch vzťahu manželský pár ako po 20 rokoch. Treba dať tomu trochu šťavy a adrenalínu. Keď vzťahu bude vládnuť stereotyp, jednoducho sa budete nudiť. Budete mať pocit, že už vás nič vzrušujúce nečaká, a že takto zostarnete, čo vám rozhodne naženie strach. Ľudia sú zvedavé bytosti, nemôžu ostať stáť len na jednom mieste a každý deň zažívať to isté dokola.

Preto chodievajte na rande, veľa cestujte, vymýšľajte si nové spoločné aktivity, trávte čas rovnako spolu aj oddelene, … je to všetko na vás.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating