Dávať rady

Dávať rady je umenie. Pretože musíš veľmi dobre vedieť, kedy sú vhodné a kedy nie a taktiež ich musíš aj správne naformulovať. V prípade niektorých citlivých tém by si nemala ani skúšať radiť ostatným ľuďom, pokiaľ ťa o to vyslovene nepožiadajú. Tu sú 3 z nich.

Zovňajšok

„Ty si tak pekná a ak by si si vyžehlila vlasy, tak by si bola ešte krajšia!“ alebo  „Máš škaredú bradu, radšej sa ohoľ.“ Rady takéhoto typu sú veľmi toxické, hoci sú aj „obalené“ v tom, že tomu druhému chceš len dobre.

Každý človek má doma zrkadlo a pravdepodobne vie, ako vyzerá. A mala by si si zapamätať, že je to jeho voľba a rozhodnutie, s ktorým ty nemáš nič spoločné. Zovňajšok druhého človeka je veľmi citlivá téma, o ktorej by si sa nemala svojvoľne baviť.

Niečo z minulosti

„Ty si len tak odišla? Ja by som mu všetko povedala do očí“ alebo „Ak by si toto neurobila, tak by sa teraz nič nestalo.“ Po prvé, už to je jedno, pretože sa to už nedá vrátiť späť a po druhé, ten človek môže úprimne ľutovať to, ako sa zachoval, čo povedal a čo (ne)urobil.

Touto svojou „radou“ ho len do tej minulosti vraciaš a nútiš ho cítiť sa ešte horšie. Nikdy nemôžeš vedieť, ako by si sa zachovala na mieste druhého človeka, pretože v takej situácii si jednoducho nebola.

Vzťahy

Takéto „užitočné“ rady od kamarátok už zničili veľa vzťahov. Prijímať akékoľvek rozhodnutia v partnerskom vzťahu musia len ľudia, ktorí sa v ňom nachádzajú a nie kamaráti, rodina alebo ktokoľvek iný. Práve preto by si mala prestať dávať subjektívne rady ohľadom milostných vzťahov, kým ťa o to nepožiadajú. A buď opatrná, keď niekto takúto radu bude chcieť dať tebe.

Mala by si si dávať pozor nielen na to, čo hovoríš, ale aj na to, ako rozmýšľaš. Aj negatívne myšlienky sa plnia, ak si ich privoláš. Viac o tom si môžeš prečítať v tomto našom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife