Aj ty si taký knihomoľ ako ja? Veľmi rada by som ťa teda inšpirovala zopár knihami, ktoré sú síce staršie, ale to neznamená, že nie sú hodnotné. Taktiež nesúď knihu podľa obalu a možno tak náhodou nájdeš tieto 3 skvelé diela aj u teba doma, v mamininej knižnici. Urob si príjemný deň, navar si čajík, usaď sa a čítaj!

Dracula (Bram Stoker)

Kniha bola vydaná v roku 1897, no stala sa bestsellerom až neskôr. Dej sa odohráva v 19.storočí a kniha je písaná vo forme denníkov. Román začína denníkmi anglického právnika Jonathana Harkera, ktorý odchádza do Transylvánie, aby prejednal kúpu viacerých domov s Draculom. Na začiatku je Dracula veľmi pohostinný, avšak za krátku dobu si Jonathan všimne nezvyčajné veci ako to, že sa Dracula neustále oblieka do čiernej, neznáša slnečný svit a neodráža sa v zrkadle. Ďalej ťa už nechám vo vytržení, aby si si mohla toto úchvatné dielo prečítať sama =) Rozhodne odporúčam!

amazon.com

Sesterstvo (Michael Palmer)

Román sa zaoberá eutanáziou a jej možným zneužitím. Mladý lekár David Shelton sa pri svojej práci v nemocnici stretá s nevysvetliteľnými náhlymi úmrtiami. Postupne zistí, že existuje organizácia sestier, ktorá pôvodne s dobrým úmyslom ukončovala život nevyliečiteľne chorým pacientom, no časť jej členiek začala vraždiť „na objednávku“ pacientov. Za mňa absolútny kriminálny skvost, ktorý pochádza z roku 1989.

unsplash.com

Ôsmy deň stvorenia (Thornton Wilder)

Hlavné udalosti román rozpovie na prvej strane, aby sme sa mohli sústrediť na dôležitejšie problémy rozboru charakterov. Nečakajte však žiadnu kriminálku, Wilder skúma ľudské myslenie a vedomie, nádej, zúfalstvo a radosť. Prečítajte si toto vynikajúce dielo z roku 1970, ktoré Vás jednoducho nadchne. A ešte jedna veta, ktorá Vás verím, prinúti prečítať si knihu: „Keď boh miluje nejaké stvorenie, chce, aby to stvorenie poznalo najvyššie šťastie a najhlbšie zúfalstvo, potom môže zomrieť. Chce, aby poznalo všetko, čo život prináša. To je jeho najlepší dar.“

amazon.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.