unsplash.com

Rozchod ťa vždy zasiahne. Nezáleží na tom, či to bol vzťah krátky alebo dlhý. Vždy to bolí rovnako, pretože si sa rozlúčila s človekom, ktorého si ľúbila. Zrazu sa znovu učíš ako byť sama a nespoliehať sa na svojho priateľa.

Toxický vzťah, ktorý si si prežila bol však iný ako vzťahy predtým. Myslela si si, že je všetko v poriadku, no nebolo. On ti nedal to, čo si si zaslúžila. Vôbec sa nestaral o to, čo ťa zaujíma alebo aké sú tvoje obľúbené veci. Nedal ti čo si potrebovala. Namiesto toho si dostala každý večer balíček plný výčitiek, hnevu a zlosti. Dusil ťa, nedovolil ti veci, ktoré si mala rada – no on ich mohol robiť všetky. Pomaly ťa ničil a ty si nemala chuť byť s ním ďalej.

Chcela by som, aby si sa tohto strachu, ktorý si počas toxického vzťahu získala, zbavila.

Neporovnávaj sa

Možno ti tvoj priateľ vo vzťahu častokrát povedal, že jeho ex robila niečo inak, alebo že ona toto tak nerobila, alebo že by si mala byť ako ona. Myšlienky ti zostali v hlave dodnes, no ak sa chceš vyzdravieť z toxického vzťahu, nesmieš sa porovnávať s nikým.

zdroj: Photo by DeMorris Byrd on Unsplash.com

Musíš mať najprv rada samú seba

Bez toho to nepôjde. Musíš vedieť, kde sú tvoje hranice. Kde si povieš „dobre, môže byť“ a kde si povieš „nie, toto nechcem“. Bez toho, aby si ich mala nastavené sa ti bude ťažko začínať akýkoľvek ďalší vzťah a budeš plná chaosu.

Musíš si uvedomiť, že budeš mať zlých dní viac, než dobrých

Keď niekoho spoznáš, budeš sa neustále spochybňovať a hovoriť si, že nie si dosť dobrá. Pri intímnej chvíli budeš mať problém uvoľniť sa, pretože budeš mať pocit, že si to nezaslúžiš. Byť natrvalo vyliečená z toxického vzťahu vyžaduje čas. Aj keď prídu dobré dni a bude ich veľa, pretože si uvedomíš, že za to stojíš – tých zlých bude viac, no nevzdávaj sa.

Jediné na čom záleží v tomto čase liečenia je, aby si bola sama sebou. Obklopená dobrými ľuďmi, ktorí vedia, čo si si prežila.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating