Niekedy sa stane, že utekáme zo vzťahu do vzťahu, aj keď na to nie sme ešte pripravení. Existujú na to rôzne dôvody – nechceme byť sami, a tak volíme aspoň nejaký vzťah, než žiaden či máme zlomené srdce, ktoré si chceme vyliečiť vďaka inej osobe, či len skúšame, s kým by nám to mohlo vyjsť.

Pravdou však je, že to nie je fér voči tej druhej osobe, ktorá k nám môže prechovávať skutočné city, a tým, že sa s ňou takto zahrávame, aj keď vieme, že to v hĺbke duše nemyslíme vážne, jej môžeme iba ublížiť. Čo ak si práve ty na tej druhej strane? Ako zistíš, že to s tebou tvoj nový chlap nemyslí vážne a nie je na vzťah pripravený?

Vyhýba sa otázkam o budúcnosti

A teraz nemyslíme iba obraz toho, ako stojíte pred oltárom, koľko detí budete mať, či ako bude vyzerať váš dom. Ak nie je ready byť vo vážnom vzťahu, bude sa vyhýbať aj veciam v blízkej budúcnosti. Nebude ti vedieť povedať, či pôjde s tebou na ten koncert, čo bude o 2 mesiace, či sa mu nebude pozdávať nápad, že by ste spolu koncom leta išli na výlet.

Nezoznámil ťa s rodinou či kamošmi

Ak si tebou nie je ešte istý, či si to prizná alebo nie, bude sa vyhýbať tomu, aby si spoznala jeho najbližších. Možno ti to nebude zakazovať priamo, ale podľa jeho správania bude ľahké usúdiť, že sa k tomu ešte nechce dostať. Najprv si chce byť istý, či to s tebou má zmysel a až potom príde podľa neho vhodný čas. Ak vôbec príde.

Nechce riešiť konflikty

Takto. Ak sa pohádaš s niekým, koho miluješ a s kým to myslíš vážne, budeš chcieť celú situáciu vyriešiť. Ten, kto o to nemá záujem, nemá vlastne záujem ani o vzťah. Je mu jedno, či budete rozhádaní, či budete mať tichú domácnosť alebo to ukončíte, pretože vie, že nie je nastavený tak, aby o teba bojoval. Možno ešte bude rád, keď sama odídeš a nebude musieť byť on ten, kto to skončil.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.