Pár na horách

Keby sa to len dalo! Keby som len mohla cestovať v čase a navštíviť svoje mladšie ja v čase, keď sa tak veľmi trápilo. A to všetko kvôli vzťahom. Tak rada by som povedala svojej o pár rokov mladšej verzii, že všetko bude v poriadku. Rady o láske sme dostávali všetky, no nikdy sme ich nechápali, až kým sme ich samy neprežili.

Ak by som sama sebe mohla niečo odkázať, zrejme by som tomu uverila hneď. Ale to nejde. No niekedy sa zamýšľam nad tým, aké by bolo všetko jednoduchšie, keby som vedela to, čo viem dnes. Čo by som si odkázala, aby moje srdce nebolo tak zlomené?

Nie je to tvoj posledný

Neboj sa, ak jeden odíde, druhý príde. Aj keď to znie krásne a romanticky, nie je takmer žiadna šanca, že tvoja prvá láska potrvá navždy. Bola to len tvoja úplne prvá skúsenosť, tá, ktorá ti ukázala, čo to láska vlastne je. Aj keď v ešte nevinnej a neotesanej forme.

A aj keď sa práve skončil tvoj prvý vážny vzťah, neznamená to, že už na ďalší nemáš nárok. Predstav si, že zamilovať sa dá aj niekoľkokrát za život!

Vzťahy ťa len posunú vpred

Tak, ako začnú, musia aj skončiť. No neber to ako koniec svojho života, je to len koniec jednej kapitoly. Tá ti mala do života priniesť krásne, ťažké, no najmä, poučné chvíle.

Každý jeden vzťah, každý jeden človek, ktorého budeš ľúbiť, ťa naučí niečo iné. Ukáže ti veci, o ktorých si ani netušila, pomôže ti rásť ako osobe, otvorí ti v tejto oblasti oči. A pri každom novom vzťahu tak už z teba bude vyzretá žena, ktorá vie, čo od lásky očakáva a kde sú jej hranice.

Ak to v srdci necítiš, potom to nie je ono

Rady o láske by bez tejto neboli kompletné. Nemaj strach ukončiť vzťah, ak v srdci necítiš, že toto nie je to, v čom chceš prežiť celý život. Niekedy láska jednoducho vyprchá, po čase zmení svoju tvár. Nemusíš sa jej nasilu držať, pretože máš strach z toho, čo bude, ak ostaneš single. Niekedy je to o riskovaní. A to je lepšie, než nebyť vo vzťahu skutočne šťastná.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating