Žena a muž sa smejú

Môžu byť žena a muž skutočne iba kamaráti? Vo veľkej časti prípadov to tak nebýva a vždy aspoň jeden z dvojice zacíti niečo viac. Či už to má za sebou alebo si to raz ešte len uvedomí. Ak máš po svojom boku muža, ktorý je naozaj (v dobrom slova zmysle) vo friendzone, mala by si vedieť, že priateľstvo s chlapom musí mať pravidlá. Vďaka nim sa to medzi vami neskomplikuje.

Ak si si istá, že inak to medzi vami byť ani nemôže, na tieto veci by ste mali myslieť. Iba tak z toho môže byť priateľstvo na celý život.

Určte si hranice

A to hneď na začiatku. Ak sa poznáte roky, bolo by dobré si na rovinu pripomenúť, že vám to obom takto vyhovuje (ak to tak naozaj aj je). Ale keď si spoznala niekoho nového, je dôležité vedieť, do čoho idete a nemáte záujem o nič viac.

Vďaka tomuto nebudete mať tajné túžby a sny o tom, že sa to raz možno zmení a nebudete zatvorení pred inými možnými partnermi.

Buďte k sebe úprimní

Či už sa to týka spomínaného prvého bodu alebo čohokoľvek iného. Tak, ako so ženou, aj s mužom musíš mať v priateľskom vzťahu absolútnu dôveru. Ak si dokážete povedať úprimne aj to zlé, pretože vám na sebe záleží, vieš, že sa na neho môžeš spoľahnúť.

Nemusíš pred ním tajiť svoje romániky, pretože „je to chlap“, práve naopak, on je ten, ktorý ti má radiť a pomáhať. Tak, ako aj ty jemu s inými ženami. Jednoducho, buď ste otvorení a fér, alebo je to len ďalšie obyčajné kamarátstvo.

Priateľstvo s chlapom má hranice

Tieto sa týkajú fyzického kontaktu. Keď si sa ako mladá pod vplyvom alkoholu zabávala s kamoškou tak, že ste sa venovali aj intímnostiam, zrejme to nikam neviedlo. Bolo to len bláznovstvo danej chvíle.

Ale ak sa začneš čo i len „nevinne“ bozkávať s kamarátom, nikdy to pri tom neostane. Pôjde to ďalej a bude sa to opakovať, až do toho padnete úplne. A vtedy padne aj vaše priateľstvo.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife