Boj s mastnou pleťou, to je niečo, čo ti potrvá roky. Kým nájdeš kozmetiku, ktorá ti bude vyhovovať či make-up, ktorý z teba nespraví olejovú tvár, pred zrkadlom sa rozčúliš ešte veľakrát. Pritom stačí dodržať 3 základné pravidlá, ktoré ti tento boj okamžite uľahčia.

1. Rutinu musíš dodržať ráno aj večer

Opakovanie je síce matka múdrosti, no priznaj sa, ako často si lenivá a tento bod nedodržuješ. Čistiacu rutinu v zložení minimálne čistenie – tonizácia – výživa, musíš jednoducho dodržiavať ráno aj večer.

Večer sa tak zbavíš nánosu špiny, odumretej kože a necháš pokožku dýchať a hydratovať počas noci. Ráno sa vďaka čisteniu zbavíš všetkého nadbytočného, čo sa na tvári vytvorilo počas spánku a zvyšného krému. Pleť tak prečistíš a pripravíš na nový deň. Výhovorka, že sa ti nechce, nie je akceptovateľná, ak túžiš po čistej a peknej pleti. Rovnako tak nikdy nesmieš ísť spať neodlíčená!

zdroj: Photo by Shiny Diamond from Pexels

2. Aj mastná pleť potrebuje hydratáciu

Mnoho žien stále verí, že ak majú mastnú pleť, potrebujú produkty, ktoré ju vysušia. Opak je však pravdou! Čím viac budeš pokožku vysušovať, tým viac sa bude sama mastiť, aby nebola suchá a napnutá. Každá pleť potrebuje hydratáciu a výživu.

Práve vďaka pravidelnej starostlivosti z bodu č. 1 a nezabúdaniu na hydratačnú aj výživnu zložku v pleťovom kréme docieliš toho, že sa mastenie pokožky ustáli, poprípade výrazne zredukuje. Pleť si totiž nebude mať potrebu tvoriť maz „navyše“.

3. Nedotýkať sa!

Dotýkať sa tváre „špinavými“ rukami je čisté zlo. Častice sa ti dostávajú do pokožky a tá sa upcháva. Všeobecne by si si mala dávať na toto pozor. Platí to aj v prípade, ak máš potrebu neustále pokožku odmasťovať špeciálnymi papierikmi, či dookola prekrývať lesk nánosom púdru.

Samozrejme, je v poriadku upraviť sa, no časté odmasťovanie vedie naspäť k ešte väčšiemu masteniu sa pokožky. A niekoľko vrstiev púdru tomu vôbec nepomáha.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.