Po dlhej dobe je to tu opäť. Neproduktívne dni, kedy sa cítim naozaj zle, zapríčinené chorobou. Tá časť roka, ktorej sa jej jednoducho neviem vyhnúť. Mám veľa práce a choroba mi to veľmi neuľahčuje. Avšak používam pár trikov, vďaka ktorým tento čas zvládam s prehľadom.

1. Aktívny odpočinok

Základným krokom, aby si sa čim skôr uzdravila je aktívny odpočinok. Na chorobe sú najťažšie a najúnavnejšie prvé 2 dni, kedy máš teplotu a si neustále unavená. Takéto dni treba prosto vyležať či vyliečiť klasickými domácimi trikmi, ktoré každý poznáme. Ja som človek, ktorý má neustále plný diár povinností a vždy sa snažím všetky splniť, no a práve takéto dni sú pre mňa neúnosné. Avšak žiadna choroba neodíde sama a najlepšia rada ako jej pomôcť s odchodom je aktívny odpočinok.

2. Využi voľný čas

Keď už máš najťažšie dni za sebou, využi čas, ktorý ti choroba dala. Práve v tomto období, v ktorom je tvoj diár prázdny a tvoj čas neobmedzený, môžeš pracovať na veciach, ktoré si doteraz pre nedostatok času odkladala. No, veľmi sa nepremáhaj, pretože zdravie ti to môže ešte spočítať.

3. Poctivo sa vylieč

Nikdy chorobu nepodceňuj. Keď sa stále cítiš vyčerpaná, radšej odlož svoje povinnosti a poriadne sa vylieč. Každý z nás má len jedno zdravie a je len na nás, ako sa oň postaráme. Všetci sme len ľudia, ktorí majú svoje hranice. Vážme si naše zdravie, kým nám slúži a starajme sa oň tak, aby nám slúžilo čo najdlhšie.

Ak dodržíš tieto tipy, môžeš z choroby vyťažiť maximum. No žiadny ľudský organizmus nie je bezchybný. Každý máme problémy a je len na nás, ako sa s nimi vysporiadame alebo ich dokonca premeníme na výhody. Všetko záleží na prístupe. S pozitívnou energiou každá choroba rýchlejšie odíde.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.