Kariéra

Kariéra je pre mnohých z nás veľmi dôležitá. Dávame do nej veľa času, síl a energie a preto sa o ňu, samozrejme, bojíme prísť. Ak je tvoja kariéra pre teba rovnako veľmi dôležitá a nechceš ju zničiť, mala by si sa vyhýbať týmto 3 zlozvykom.

Príliš veľa pracuješ

Čoraz častejšie môžeme počuť frázu „don’t work hard, work smart“, ktorá v doslovnom preklade znamená, že nemáš pracovať ťažko, ale múdrejšie. A je to naozaj tak, pretože ťažká práca bez oddychu sa môže stať dôvodom nielen pracovného, ale aj silného emočného vyhorenia. Paradoxne, čím úspešnejšia chceš byť, tým viac oddychu by si si mala pravidelne dopriať a pracovať naozaj rozumne.

Cvičiť doma
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Nevieš udržať pozornosť

Každý z nás si aj stokrát denne zoberie do ruky svoj mobilný telefón. Či už na to, aby si sa pozrela na čas, na maily alebo skontrolovala sociálne siete a podobne. Ale keď sa chceš stať naozaj úspešnou a vybudovať si nejakú tú kariéru, mala by si veľmi výrazne skrátiť čas, ktorý tráviš na mobile. Okrem tých pracovných vecí, samozrejme.

Telefón ťa oberá nielen o čas, ale aj o silu a energiu. Práve preto by si sa mala vždy snažiť sústrediť na prácu. A online shopping, napríklad, odložiť na večer alebo aspoň na obedovú prestávku.

závislým na mobile
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Neustále meškáš

Paradoxne ľudí na vysokých pozíciách, ktorí stále meškajú, nepovažujú za veľmi zaneprázdnených a neberú to ako ich ospravedlnenie. Naopak, považujú ich za nezodpovedných. Pretože kto iný, než človek na vysokej pozícii, by mal vedieť, aká dôležitá je každá minúta pracovného času. A voči nezodpovedným ľuďom sa rešpekt buduje naozaj ťažko. Preto ak máš tento zlozvyk v obľube a už máš alebo ešte len plánuješ veľkú kariéru, mala by si sa ho určite zbaviť.

V tomto našom článku sa dočítaš o 10 zvykoch naozaj úspešných ľudí, ktoré ich priviedli tam, kde sú teraz. Ak chceš byť efektívna, mala by si ich mať aj ty. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife