Unsplash/Romane Van Troost

Láska je krásna. Znamená jedno v miliónoch podobách, dokáže ťa spraviť šťastnou a zároveň smutnou. Dokáže ti, že k nej patrí bolesť, ale aj šťastné konce. Je magická a tajomná. A má 3 jednoduché pravidlá, ktoré vyzerajú nedokonalo, no práve to ich robí v láske dokonalými.

Príde vtedy, keď to najmenej čakáš

Na lásku budeš márne čakať za oknom a sledovať, či sa spoza rohu nezjaví. Nepríde ani vtedy, keď ju budeš hľadať, len aby si sa necítila osamelo. Láska chodí vtedy, keď vie, že si na ňu vo svojom vnútri pripravená.

Vtedy, keď zabudneš na hľadanie a necháš svoje srdce otvorené. Príde v čase, keď to budeš najmenej čakať, keď sa ti bude zdať, že je to snáď osud. Presne vtedy ťa prekvapí a bude veriť, že ju prijmeš.

Nie je perfektná. A je to skvelé

Láska, to nie je príbeh z rozprávky. Má svoje muchy. Patria k nej hádky, plač, i zlomené srdce. To všetko si pri nej musíš zažiť. Veľa ťa to naučí a posunie ťa vpred. Ukáže ti, čo od nej skutočne očakávaš. Nebudeš sa vždy cítiť ako na ružovom obláčiku, no budeš vedieť, že je skutočná.

Pretože láska je súčasťou života a ten nie je vždy perfektný. No tak to má byť.

Z nedokonalej osoby sa stáva dokonalá

Čaro lásky je v tom, že človeka budeš milovať so všetkými jeho dobrými aj zlými vlastnosťami. Je tak silná, že jeho nedokonalosti budú presne to, čo na ňom budeš zbožňovať. I vtedy, keď si dáš z očí dole ružové okuliare.

Bez chýb by to nebolo ono. Bola by to nuda. A vieš dobre, že nikto ťa nevie nahnevať viac, ako niekto, koho miluješ. No nie je to zvláštne?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating