Muži a ženy. Večný príbeh o tom, ako bez seba nevieme existovať, aj keď sme naozaj ako z iných vesmírov. Všetko na tomto svete vnímame úplne inak, a aj keď sa zdá, že sa stretnú dve duše, ktoré k sebe patria, nie vždy to tak vo vzťahu aj naozaj vyzerá. 

Niektoré veci týkajúce sa tvojho romantického života pochopí iba tvoja kamoška. Napísali by sme, že rovnako, ako jeho problémy počúva jeho kamoš, ale dobre vieme, že oni medzi sebou vzťahy nerozoberajú. Haha. To, že sme iní, ešte neznamená, že láska nie je skutočná. Aké sú však najväčšie vzťahové rozdiely medzi dvoma pohlaviami?

1. Vnímanie intímneho života

Nechceme hádzať všetkých do jedného vreca alebo tu vyťahovať nejaké stereotypy, no nemôžeme si klamať. Všeobecne sú totiž ženy tie, ktoré berú intímne spojenie oveľa viac citlivejšie. Potrebujú viac pozornosti, mojkanie, predohru a spájajú si to všetko s láskou.

Muži sú jednoducho pudoví – vidia svoju milovanú ženu a už sa na ňu vrhajú. No a keď je po „tom“, pokračujú v dni ďalej tak, akoby sa nič nestalo.

2. Vyjadrovanie svojich pocitov

Nuž, je to tak. Kým my sa chceme rozprávať o všetkom a každú jednu vec do detailu rozoberať, oni hovoria veci vždy jasne a na rovinu. Akosi už dobre vedia, že pred nami nič neschovajú a aj tak zistíme, že sa niečo deje.

No čakať, že sa nám vyznajú sami od seba, to je priam nemožné. My vyjadrujeme lásku slovami, oni skutkami. Aspoň, že sa takto dopĺňame, však?

3. Prežívanie veľkých momentov

Aj tento bod súvisí s citmi, ktoré v sebe uchovávajú. Vo vzťahu totiž nastávajú veľké momenty, míľniky, ktoré ho úplne zmenia. Spoločné bývanie, zásnuby, svadba, deti, … pre ženy chvíle, na ktoré čakali snáď celý život a v hlave si ich prehrávali snáď miliónkrát.

Pre nich jednoducho posun ďalej a zmena, ktorá bola prirodzená. Samozrejme, že sa z nich tešia a vnímajú tak, že je to pre oboch dôležité, no v oveľa menšej miere ako my.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.