Najhoršie rady

Každý rodič chce, aby z jeho detí vyrástli spokojní a psychicky zdraví ľudia. Nie vždy im však dávajú rady, ktoré tým deťom v budúcnosti pomôžu. Ak chceš, aby sa to nestalo v prípade tých tvojich, nikdy by si im nemala dávať tieto 3 najhoršie rady, ktoré budú mať skôr opačný efekt. 

Prestaň plakať

Plač akéhokoľvek iného človeka pre teba môže byť častokrát veľmi ťažko znesiteľný a obzvlášť to platí v prípade dieťaťa. Niekedy mu jednoducho nevieš pomôcť, ten jeho plač ťa otravuje a podobne. Nikdy by si mu však nemala rozkázať, nech prestane plakať. Pretože mu tým pádom zakazuješ prejavovať svoje negatívne emócie, čo je obrovská chyba.

To dieťa si to zapamätá a v budúcnosti to môže mať veľmi ťažké s prejavovaním akýchkoľvek emócií alebo aj empatiou. Mala by si byť pre svoje dieťa nielen mama, ale aj kamarátka, ktorá sa posnaží prísť na to, aký je dôvod toho plaču a posnažiť sa ho pochopiť a upokojiť.

Single mama s dieťaťom
zdroj: Unsplash/Joshua Rodriguez

Nemysli na to

Je pravda, že občas je problematické vysvetliť dieťaťu nejaké veci. Keď ho niečo trápi a ty mu s tým nechceš alebo nevieš pomôcť, pre teba je jednoduchšie povedať „proste na to nemysli, to sa nejako vyrieši.“ Ale nie, nevyrieši sa a tak zbavuješ svoje dieťa možnosti naučiť sa reflexii a analyzovaniu svojich pocitov, emócií a potrieb.

Pre teba je to možno maličkosť, no neskôr môže stáť za jeho detskou traumou, ktorá ho bude trápiť ešte dlhé roky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Úspešný človek sa nikdy nevzdáva

Je možné, že túto vetu budeš chcieť použiť v prípade, keď budeš chcieť to svoje dieťa k niečomu motivovať. Napriek tomu, že to pravdepodobne budeš myslieť v dobrom, môže to mať opačný efekt.

Aj úspešný človek sa veľakrát vzdá, keď vidí, že jeho úsilia k ničomu nevedú. A je to absolútne v poriadku. Pretože ten človek si môže uvedomiť, že to, čo robí, mu vlastne vôbec neprináša úprimnú radosť. Takže radšej zvoľ nejakú inú motivačnú radu.

Chceš vedieť, aká z teba raz bude mamina?  V tomto našom článku sa to môžeš dozvedieť úplne jednoducho, a to na základe svojho znamenia zverokruhu. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife