instagram/charlieandlauren_

Už je to nejaká tá doba, od kedy váš vzťah skončil. On si žije úplne iný život, no ten tvoj ostal stáť na jednom bode. Možno si sa aj pohla vpred, no v hlave si stále s ním. Myslíš na neho vždy, keď zaspávaš a zdá sa, že ani čas nedokáže myšlienky na neho vymazať. Prečo je to tak?

Toto sú 3 najčastejšie dôvody, kvôli ktorým nevieš zabudnúť na svojho EX.

Nezmierila si sa s koncom

Dôvod, kvôli ktorému tvoja hlava nikdy nepripustí, že je koniec a nevymaže ho z myšlienok. Môžeš si akokoľvek nahovárať, že si sa už s koncom vyrovnala, no tvoje vnútro a najhlbšie pocity dokazujú opak. Ak si ho milovala a váš rozchod bol niečím, čo si nečakala, je úplne normálne „dávať sa dokopy“ dlhší čas. No čím skôr si veci urovnáš, tým skôr sa prestaneš trápiť spomienkami.

Ak sa ti chce plakať, tak plač. Ak chceš kričať, tak krič. Keď sa potrebuješ vyrozprávať, nehanbi sa zavolať kamoške. Všetko je lepšie ako tváriť sa, že si OK a nosiť si v sebe tú ťažobu. Po tom, čo prejdeš touto fázou, zameraj sa iba na seba. Pred zrkadlom si nahlas povedz, že je koniec a ty ideš ďalej.

Možno sa ti to zdá zvláštne, no tvoje slová dokážu presvedčiť myseľ. Buď k sebe úprimná a uvedom si, že už spolu viac nebudete, nemôžeš snívať o tom, že sa to ešte možno zmení. Inak ostaneš v začarovanom kruhu trápenia sa aj celé roky.

Máš ho stále na očiach

Zíde z očí, zíde z mysle. Koľkokrát si to už počula? A uvedomuješ si, že to nie je iba obyčajná po-rozchodová veta, ale fakt? Ak ste váš vzťah ukončili a nemáte medzi sebou ani priateľské väzby, nie je dôvod na to, aby si ho sledovala na sociálnych sieťach, či stretávala sa s ním v spoločnosti. Musíš ho jednoducho vymazať.

Áno, občas sa to ľahko povie a my vieme, že niekedy to proste nejde. No zamysli sa nad tým, že pokiaľ sa budeš držať v jeho blízkosti, vždy budeš myslieť na vašu minulosť a tieto myšlienky ťa budú denne prenasledovať. Dokedy chceš takto samú seba týrať?

Zidealizovala si si ho

Hovorí sa, že zamilovaná žena vidí aj v debilovi Boha. Nemôžeme za to, že nám láska opantala rozum aj city, no niekedy by sme potrebovali poriadnu facku, aby sme si uvedomili, že náš ex nebol Pán Dokonalý, aby sme sa kvôli nemu cítili tak dlho zle.

Každý má chyby, a ak vám to spolu neklapalo alebo sa on rozhodol, že ty nie si pre neho dosť dobrá, potom si nezaslúži, aby si v ňom videla jediného muža na zemi. Sú tu desiatky ďalších, ktorí si tvoju lásku zaslúžia oveľa viac.

Naša myseľ si prirodzene pamätá viac tie krásne chvíle a zlé spomienky potláča do úzadia. No na to, aby si sa pohla ďalej, musíš vyloviť z mysle práve tie ťažké a škaredé veci. Hneď si uvedomíš, že ti to za to nestojí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating