unsplash/logan weaver

Zamyslela si sa niekedy nad tým, prečo sa ti nedarí v láske? Prečo sa tvoje vzťahy ani zďaleka nepodobajú tým z romantických filmov? Niekedy môžeš mať jednoducho smolu, inokedy sa môže stať, že si vzťahy sama podvedome sabotuješ.

Možno o tom ani netušíš, ale robíš veci, ktorými si sama ničíš vzťahy. Že nie? Skús sa zamyslieť, či sa v nasledujúcich 3 veciach nenájdeš.

Hádžeš všetkých do jedného vreca

Jedna zlá skúsenosť dokáže naše vnímanie pokaziť natoľko, že medzi tým dobrým a zlým prestaneme vidieť rozdiel. Ak si mala frajera hajzla, budú takí pre teba už všetci. Ak je jeden neverník, všetci sú rovnakí. Nie je ľahké veriť niekomu novému, pretože si si už svoje zažila, no každý je iný, nemôžeš hádzať všetkých do jedného vreca. Takto ani len nedáš šancu niekomu, kto by ťa mohol presvedčiť o opaku.

Berieš si iba zlý príklad

Tvoji rodičia sa rozviedli, kamoška má priateľa debila, ďalšiu ten jej podvádzal… vnímaš okolo seba vzťahy, ktoré nie sú tými najlepšími príkladmi, no ty si berieš za vzory iba tie. Ľahšie sa pamätá niečo zlé ako dobré. A často nám práve to zlé zalepí oči. Keď máš pred sebou tie nešťastné lásky, sama si dávaš do hlavy, že dopadneš rovnako a tým si to vlastne aj priťahuješ.

Strach z minulosti

V neposlednom rade môžeš sabotovať svoje vzťahy kvôli skúsenosti, ktorú si už mala. Niekto ti zlomil srdce, sklamal ťa a ty máš problém znova niekomu otvoriť svoje srdce. A keď už sa k tomu schyľuje, podvedome sa zľakneš, že znova zažiješ tú bolesť a radšej rýchlo vycúvaš.

Kým si nedáš dokopy všetky emócie a strachy, ktoré už v sebe máš, nikdy sa neprekonáš a neprestaneš ničiť niečo, čo by mohlo mať zmysel.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating