Hovorí sa, že keď sa v noci poriadne vyspíš do ružova, budeš ráno krajšia. Okrem kvality tvojho spánku však na tom majú podiel aj iné faktory. Najmä to, či dodržuješ svoju večernú beauty rutinu. Tá by totiž mala obsahovať kroky, ktoré nesmieš vynechať, ak chceš svojej pokožke dopriať to najlepšie. Čo sa, samozrejme, odrazí aj na tvojom výzore.

Chvíľa na upokojenie

Ak si nevyspatá a vystresovaná, je to na tebe vidieť. To, ako sa vyspíš, záleží aj od toho, čo pred ľahnutím do postele robíš. Je dôležité, aby si aspoň hodinu pred tým vypla notebook, televíziu a odložila mobil. Ich žiarenie nemá priaznivé účinky a kvôli nemu sa ti bude ťažšie zaspávať.

Využi tento čas na to, aby si si upratala veci a nenechávala ich na ráno, dala si relaxačný kúpeľ či čítala knihu. Jednoducho, upokoj svoje telo i myseľ. 

Dvojité H

Hovoríme o holení a hydratácií. Nenechávaj si odstraňovanie chĺpkov na ráno, kedy to robíš rýchlo a nedôkladne. Večer máš na to viac času a zároveň dopraješ pokožke, aby sa počas noci regenerovala a nebola podráždená. Toto by sa naozaj malo robiť iba večer.

Hydratácia celého tela nesmie chýbať. Nezáleží na tom, aký typ pokožky máš, či koľko máš rokov, vyživenú kožu potrebuje mať každá. Vďaka tomu bude hebká na dotyk a predídeš tak nie len kožným problémom, ale aj predčasnému starnutiu. Počas spánku sa krémy lepšie vpíjajú do buniek, keďže telo je v kľude a nevystavuje sa vonkajším vplyvom.

Dôkladné čistenie

Toto by mala byť tvoja každovečerná rutina, nech si kdekoľvek. Vyčistená a hydratovaná tvár je jediná možnosť, ako ísť do postele, ak túžiš po peknej pleti. Ak máš problémy ako akné či suché a podráždené miesta, ani len nepomysli na to, že by si šla spať s make-upom.

Čistenie – tonizácia – hydratácia a výživa – doplnková starostlivosť. Toto si zapamätaj. Raz týždenne si dopraj aj píling, masku, či olejovú masáž.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.