Ako sa starať o vlasy bez života

Dlhé, zdravé a lesklé vlasy. Presne po takých túži väčšina žien. Veľa z nás však pri pohľade do zrkadla zúfalo narieka. Ak patríš do klubu „slama na hlave“, určite ťa trápi len to, ako im dodať výživu a neničiť si ich ešte viac. Ako sa starať o vlasy bez života, ktoré sú suché a zničené?

Ovládať by si mala pár základných tipov, bez ktorých sa zmeny nikdy nedočkáš. Ak ich nebudeš trpezlivo dodržiavať, nikdy z tvojich vlasov nebude skutočná koruna krásy. Ako sa starať o vlasy bez života, ktoré potrebujú šťavu a s čím začať?

Vyhni sa zbytočnému vysušovaniu

Ak už máš suché vlasy, mala by si robiť všetko pre to, aby si ich nezaťažovala ešte viac a úplne zbytočne. Zabudni na žehlenie či natáčanie, musíš to vydržať s prirodzeným lookom. Rovnako tak sa vyhni aj fénovaniu – vlasy si vždy nechaj uschnúť prirodzene a nie tesne pred spaním.

Najmä počas leta (ale ideálne celoročne), používaj ochranu pred slnečným žiarením vo forme spreja. No a čo je dôležité, časté farbenie musíš úplne vyškrtnúť.

Pozor na česanie

Poškodeným a suchým vlasom časté česanie vôbec neprospieva. Vždy si ich prečeš len vtedy, ak sú vysušené (teda nie hneď po umytí). Počas dňa na kefu radšej zabudni, inak ich budeš len viac oslabovať.

V obchodoch už nájdeš pri hrebeňoch a kefách aj opis toho, na aké vlasy sú vhodné. Kovové zúbky pre teba nie sú vhodné, hľadaj niečo jemné a šetrné.

Extra výživa

Bez toho, aby si svojej hlave dopriala extra starostlivosť, to nepôjde. Nie je to len o tom, že si po umytí nanesieš kondicionér. Aspoň raz či dvakrát týždenne by si si mala urobiť vyživujúci zábal.

Či už zvolíš kúpenú masku na vlasy alebo si nejakú vyrobíš za minimum peňazí doma, je len na tebe. Vhodné sú pritom potraviny ako med, prírodné oleje či vajíčka.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty