Máš niekedy v hlave zmätok a nedokážeš sa rozhodovať alebo sústrediť? Máš pocit, že sa ti nič nedarí? Ak áno, tieto tri cvičenia ti určite pomôžu k zmene, stačí na to 5 minút denne.

Mozog sa často zvykne nazývať svalom. Nie je to len tak pre nič za nič. Podobne, ako iné svaly ľudského tela, aj mozog reaguje na tréning, silnie a zlepšuje sa jeho mentálna kondícia. Ak ho zanedbávaš, postupne jeho výkon klesá. Ak chceš, aby pracoval ako hodinky, ostáva ti dôsledný tréning. Stačia tri cvičenia. Neboj sa, nezaberú ti hodinu, ale iba pár minút. Tak poďme na to!

Nájdi tri veci, za ktoré si vďačný

Tento na prvý pohľad jednoduchý úkol nepatrí medzi tie najjednoduchšie. Množstvo ľudí nenájde ani tie tri veci. A čo toto jednoduché cvičenie spôsobí? Vďačnosť odbúrava depresiu a zvyšuje pocit šťastia.

Nevieš nájsť ani jednu vec? Stačí byť vďačný za to, že si sa zobudil alebo môžeš žiť v pomerne bezpečnej krajine. Môže to byť jednoducho čokoľvek. Zázračné účinky vďačnosti boli potvrdené v mnohých štúdiách. Stojí za to túto techniku vyskúšať.

Trénuj svoju všímavosť

Zostaň v prítomnom okamihu. Nesústreď sa na to, čo hrozné sa stalo a čo sa môže stať. Jednoducho ži v prítomnom okamihu. Jediný čas, keď môžeš niečo zmeniť, je práve tu a teraz. Aké účinky má toto cvičenie? Redukuje stres a umožní ti viesť dokonalý vnútorný dialóg.

zdroj: Photo by bruce mars from Pexels

Vďaka tomuto cvičeniu budeš sústredený. Ako cvičiť? Jednoducho. Uvoľni sa a sústreď sa na to, čo sa deje okolo teba. Počúvaj okolité zvuky. Sleduj pozorne svoje okolie. Sleduj, čo zbadáš. Následne sa pozri na svoje telo a jeho pocity. Hotovo. Rob to denne a tvoja schopnosť sústrediť sa rapídne narastie.

Zdroj: startitup.sk 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.