fakty o láske

Sú veci, ktoré v živote neovplyvníš, aj keby si to veľmi chcela a snažila sa, ako sa len dá. Sú len v rukách Boha, osudu či lásky. A práve posledná menovaná je tak nepredvídateľná čarodejnica, že nikdy nevieš, čo si pre teba prichystala. Fakty o láske, ktoré sa nedajú nijak „preplánovať“, sú toho dôkazom.

Ak si už bola čo i len raz zamilovaná, dobre vieš, že to, čo ťa spoločne s láskou postretne, sa nie len, že nedá naplánovať, ale ani zmeniť. Napriek tomu, že by chcel rozum povedať jedno, srdce si jednoducho ide za svojim. Nad týmito vecami nemá nikto z nás moc. Sme len figúrky v hre zvanej láska.

Ako oživiť milovanie
zdroj: Instagram/nastjastasia

Tieto fakty o láske nikto nikdy nezmení

Vek o ničom nerozhoduje

Koľkokrát sa ešte musí vysloviť veta, že vek je len číslo? Láska sa nepozerá na to, kto má koľko rokov (úchylky s láskou nemajú nič spoločné, ok?), či je daný človek starší alebo mladší. Veď vo vzťahu ide o úplne iné spojenia – chémia medzi telami, rovnaké životné nastavenia, jednotné myslenie, zhodné záľuby a nie o to, v akom dátume sa kto narodil.

Ak má žena mladšieho, je to vraj stará papuča a on jej zajačik. Ak má muž mladšiu, ona je zlatokopka a on úchylák. A čo tak sa zamyslieť nad tým, že sú to proste len muž a žena tak, ako v každom inom páre?

Nepozeráš sa na výzor, ale na dušu

Láska je síce slepá, ale platí to skôr na to, že prehliadame vlastnosti daného človeka. Jeho výzor máme pred očami jasne, no to, čo skrýva vo svojom vnútri, je silnejšie.

Pár pri západe slnka
zdroj: Pexels/Gantas Vaičiulėnas

Medzi nemenné fakty o láske patrí aj to, že keď sa zaľúbiš, nezáleží ti na tom, akú má postavu, farbu očí či ako sa oblieka. Aj tak to bude pre teba ten najkrajší človek na svete. Nepotrebuješ mať vedľa seba modela, keď si s ním nebudeš mať čo povedať. A zbytočne ti budú kamošky závidieť bohatého fešáka, ak ti doma bude robiť psychické peklo. Tu láske nerozkážeš, ona sama určí, kto sa ti zapáči. Dušou.

Zamiluješ sa do toho, koho neznášaš

Medzi nenávisťou a láskou je vraj veľmi tenká hranica. Alebo, ako hovoria naši bratia v Česku, „Co se škádlívá, to se rádo mívá„. Veď vieš, že ten, koho máš rada, ťa dokáže poriadne nahnevať. A ak ti na niekom nezáleží, potom ťa rozčúliť nemôže.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating