Pexels/Anna Tarazevich

O dôležitosti každodenného používania prípravkov s SPF budeme hovoriť dovtedy, kým ho každá jedna nezačne naozaj aj používať. Veľký dôraz by si tomu mala klásť najmä teraz v lete, kedy je slnka oveľa viac a hrozí rýchlejšie spálenie pokožky.

Nemusíme ti snáď pripomínať, že ak sa budeš často vystavovať slnku, tvoja pokožka bude rýchlejšie starnúť, a tým aj strácať pružnosť. Rýchlejšie sa ti budú tvoriť vrásky a v najhoršom prípade to môže viesť k vzniku rakoviny kože.

Na trhu existuje už veľa produktov s SPF určených na tvár. Odporúčame rozlišovať medzi produktami na telo a na tvár, pretože tvoja tvár môže byť citlivejšia a vyžaduje si dôkladnejšiu starostlivosť. Vo svojej rannej rutine by si si mala najskôr pleť vyčistiť, naniesť sérum, denný krém a na ten ešte krém s SPF. Na leto si preto vyberaj skôr ľahšiu textúru. Ak nemáš veľmi suchú pleť, denný krém môžeš aj preskočiť.

Po aplikovaní SPF môžeš pokračovať ako bežne a naniesť si make-up a ostatné produkty. Čo však robiť počas dňa, keďže opaľovací prípravok sa odporúča znovu aplikovať približne po 2 hodinách? Je to z dôvodu, aby si zabezpečila spoľahlivú ochranu svojej pokožke.

Ak náhodou make-up v tomto teple nenosíš, nevidíme v tom žiaden problém, len sa jednoducho nakrémuj. Ak však máš look, ktorý si nechceš zničiť, existujú 3 jednoduché tipy, ako si naniesť SPF.

Face mist (pleťová hmla)

Viaceré kozmetické značky majú vo svojej ponuke pleťovú hmlu. Ide o produkt podobný termálnej vode alebo fixačnému spreju, ktorý si jednoducho nastriekaš na pleť z dostatočnej vzdialenosti. Väčšina týchto hmiel ponúka SPF faktor 30 alebo 50. Taktiež majú matný efekt, takže sa nebudeš lesknúť ako disko guľa.

Minerálny púder s SPF

SPF si vieš znovu naniesť aj s pomocou minerálneho púdru. Vyberaj si taký, ktorý má najvyšší SPF faktor. Výhodou týchto púdrov je, že by nemali vysušovať, preto sú vhodné pre všetky typy pleti. Keď to budeš potrebovať, jednoducho sa prepudruješ.

Vklepávanie SPF krému

Poslednou možnosťou je aplikovanie bežného SPF krému, ktorý zvykneš používať. Dôležité je jemne ho vklepať do pokožky. Môžeš použiť aj celé dlane, no lepšie ti to pôjde s hubkou. Nanes na hubku trochu krému a jemne poprikladaj k pleti. Následne môžeš prepudrovať alebo použiť aspoň bronzer či lícenku. Takýto spôsob by tvoj make-up nemal zničiť.

Tak čo, ktorý spôsob ti pripadá najlepší na re-aplikáciu SPF?

Viac z kategórieBeauty