Muž bozkáva ženu na hlavu

Si po dlhodobom vzťahu

Ak máš za sebou niekoľkoročný vzťah, spamätávanie bude náročnejšie a možno budeš potrebovať viac času na to, aby si sa posunula ďalej. Kým to v sebe nespracuješ, ostatných budeš od seba odháňať alebo budeš vysielať signály, že nikoho iného nechceš.

Prípadne môže nastať situácia, že si za ten čas zabudla, aké je to randiť a spoznávať nových ľudí a nepôjde ti to. Sabotovanie bude v takomto prípade trochu nevedomé, no nie je to vylúčené. Určite sa však nevzdávaj.

Žena s mužom na ceste
zdroj: Pexels/Ольга Солодилова

V našom staršom článku nájdeš dôvody, prečo by si mala randiť aj vtedy, ak strácaš nádej a myslíš si, že si už nikdy nikoho nenájdeš.

Dá sa to nejako zmeniť?

V prvom rade by si mala nazrieť do svojho vnútra a pokúsiť sa nájsť pravý dôvod toho, prečo sabotuješ svoje vzťahy, dokonca aj tie, ktoré ešte ani len nevznikli. Aké emócie pri tom pociťuješ a čo sa ti vybaví ako prvé? To býva zväčša tá správna odpoveď. Keď už budeš poznať aspoň zhruba svoj dôvod, ľahšie môže dôjsť k náprave.

Niekedy môžeš počúvať aj svoju intuíciu, ktorá ti dokáže pomôcť v tom, aby si sa nepopálila. Dôležitá je ale komunikácia. Aj tá vnútorná, kedy sa rozprávaš sama so sebou, no tiež tá medzi ľuďmi. Buď k ostatným úprimná a ak si nie si niečím istá, priznaj to. Možno až potom si uvedomíš, že sú tvoje obavy neopodstatnené.

A nemôžeme opomenúť ani fakt, že niekedy to nepôjde bez mierneho risku. Na začiatku možno ešte nevieš, ako sa to rozvinie alebo ako to dopadne. Preto by si tomu mala dať z času na čas šancu. Nikdy nevieš, kedy to môže byť tvoja spriaznená duša a počiatočný strach by ti zabránil v tom, aby si mala šancu ho úplne spoznať.

Každá situácia je iná, preto by si mala ty najlepšie vedieť, ako sa v danej chvíli zachovať. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating