Dvojica stojí vedľa seba

Vzťah s manipulátorom patrí k tým najhorším, aké vôbec môžeš zažiť. Dokáže negatívnym spôsobom ovplyvniť tvoje zdravie a psychiku. Čím dlhšie po jeho boku budeš zostávať, tým horšie to bude a ťažšie od neho odídeš. Tejto problematike sa venuje aj Romana Benčíková z instagramového profilu Život bez manipulácie

Určite si pozri jej príspevky, v ktorých opisuje, aký je vzťah s manipulátorom. Možno si v takom aj ty sama, ibaže si to stále nechceš priznať. My sa teraz pozrieme na tri najčastejšie dôvody, prečo od takého muža nedokážeme odísť. Pretože aj keď si to uvedomujeme, prípadne nám to radia najbližší, nie vždy v sebe dokážeme nabrať toľko sily.

Ešte stále si manipulovaná

Aj keď máš pocit, že tomu dokážeš čeliť, pretože si uvedomuješ tieto problémy, stále tebou manipuluje. Vyvoláva v tebe pocit závislosti na ňom. Chce v tebe vzbudiť dojem, že bez neho nedokážeš prežiť a aj keby si odišla, vrátiš sa naspäť k nemu. Je si vedomý toho, že má nad tebou moc a rád ju využíva. Musíš pracovať na svojom sebavedomí a sebahodnote, aby si sa od neho odpútala.

Manipulácie vo vzťahu
zdroj: Unsplash/Eric Ward

Máš strach

Ide o veľmi častý dôvod. Bojíš sa toho, že sa o seba (alebo deti) nedokážeš sama postarať alebo že ťa bude neustále prenasledovať. Musíš si uvedomiť, že si dostatočne silná na to, aby si to zvládla. Vždy je tu predsa tvoja rodina alebo priatelia, ktorí ti určite radi ponúknu pomocnú ruku.

Miluješ ho

Ubližuje ti, nespráva sa k tebe s rešpektom a úctou, ale ty ho aj napriek všetkému stále ľúbiš. Počúvaš iba svoje srdce a ignoruješ to, čo ti hovorí zdravý rozum. Ty v kútiku duše vieš, že takýto toxický vzťah nie je správny a že po jeho boku nie si šťastná.

Predstav si, ako by si sa zachovala, ak by si zistila, že tvoja kamoška je v takomto vzťahu. Určite by si jej radila, aby ho čo najskôr opustila. Tak prečo to nechceš urobiť ty? Nepozeraj sa len na to pekné, ale odosobni sa a prijmi fakty.

Zdroj: Instagram/zivot.bez.manipulacie

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating