Leto je doslova za rohom a ty sa stále snažíš zhodiť nejaké kilá navyše. Máš pocit, že robíš všetko správne, no výsledky sú absolútne minimálne či dokonca nulové. Nechápeš, kde nastala chyba. Dôvodov, prečo nechudneš, môže byť viac, no mi ti chceme pripomenúť 3 najčastejšie, ktoré si mnoho žien vôbec neuvedomuje.

Chudnutie je totiž o mnohých faktoroch, ktoré sa vzájomne dopĺňajú. Neexistuje len jedna diéta alebo jedno cvičenie, na ktoré sa zameriaš a ono to pôjde. Na čo si teda dať pozor?

Zamerala si sa iba na cvičenie

Iba samotným cvičením sa nechudne. Je to síce kľúč, ktorý ti pomôže a dostane ťa do kondičky, no ide o to, že ak chceš dávať dole tuk, musíš byť v kalorickom deficite. A teda nielen mať dostatok pohybu, ale sledovať si aj príjem kalórii. Ten musí byť nižší, než ich celkový výdaj. Veľa žien si zmyslí, že ak chcú zmenšiť bruško, stačí robiť brušáky každý deň. Nie sú na škodu, ale ani úplne efektívne v tom, čo očakávaš.

Cvičenie ti pomáha k väčšiemu výdaju a stimuluje tvoje svaly, no je len jedným z pomocných „koliesok“.

Nie všetko zdravé, je naozaj fit

Zamerala si sa na kardio i svalové tréningy a dokonca je aj tvoj jedálniček zložený len zo zdravých potravín. No nie všetko zdravé je úplne aj fit. Tvoja strava by mala byť pestrá a vyvážená, obsahovať musí správne množstvo sacharidov, tukov, vlákniny a bielkovín.

Naučiť by sa však mala to, koľko kalórií dané potraviny obsahujú. Ak miluješ na raňajky avokádové toasty, na desiatu balenie orieškov a večeru misku ryže s kuracím mäskom, potom sa budeš čudovať, až zistíš, aké hodnoty skutočne majú. Je to ako keď ješ ovocie – má síce veľa vitamínov, ale aj cukru.

Tvoja psychika tým trpí

Každý deň sa vážiš, premýšľaš, ako to urýchliť, plačeš, pretože to nejde. Cítiš sa zle, podráždene, nesebavedomo. Tvoja negatívna nálada a blok v hlave sú dôvodom, prečo nechudneš. Možno si si to doteraz neuvedomila, ale hlava toho dokáže viac, než sa zdá. Zlý spánok a psychika, ktorá sa trápi, je akýmsi blokom na tvojej ceste.

Nesmieš byť tak upnutá na čísla a výsledky, skôr si tú cestu užívať. Zameraj sa na dobrý spánok, meditáciu, venuj sa tomu, čo ťa baví a zrazu zistíš, že kilá šli dole rýchlejšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.