Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Tiež máš rada ten pocit, keď sa po celom dni prezlečieš a dáš si na seba svoje pohodlné pyžamo? A čo by si povedala na to, keby si skúsila spať bez neho? 

Ľudia (a predovšetkým ženy) majú voči spaniu bez oblečenia predsudky. Bude mi zima, prechladnem, nebudem sa cítiť pohodlne, budem zaspávať so zvláštnym pocitom a tak ďalej. Výhovoriek na túto tému sme už počuli snáď milión.

Ak to aspoň raz nevyskúšaš, nemôžeš tvrdiť nič z vyššie uvedeného. Tieto tri dôvody ťa snáď presvedčia o tom, aby si tomu dala aspoň šancu.

Viac sebavedomia

Väčšina z nás nosí pyžamo, ktoré je aspoň o číslo väčšie, než by sme potrebovali. Chceš sa cítiť čo najpohodlnejšie a taktiež chceš zamaskovať nejaké tie nedokonalosti na svojom tele. Ak však začneš spávať nahá, časom si na svoje telo zvykneš a budeš ho prijímať také, aké je.

Vďaka tomu sa bude trochu zvyšovať aj tvoje sebavedomie a už sa viac nebudeš hanbiť vyzliecť pred svojím priateľom.

Budeš zdravšia

Tvoja pokožka pod látkou pyžama nemôže dýchať. Ak však budeš spať bez oblečenia, nebudú ťa viac trápiť kožné problémy a dokonca aj so ženskými problémami to bude lepšie. Predsa len, nič sa ti nebude potiť a všetko bude môcť lepšie dýchať. Okrem toho budeš mať aj lepší spánok a nebudeš sa v noci tak často budiť.

Určite vieš, že v spálni by si mala mať chladnejšie, než v iných izbách. Ideálne je nejakých 20 stupňov. Ak sa bojíš, že ti bude zima, tvoje telo sa o to postará za teba. Bude musieť vynaložiť viac úsilia na to, aby sa zahrialo, takže bude spaľovať aj viac kalórií. To sa oplatí, nie? 🙂

Lepší vzťah

K tomuto viac hádam ani nemusíme písať. Ak nahovoríš aj svojho priateľa, aby sa zbavil pyžama, už vám nebude nič brániť v tom, aby ste sa viac zblížili. Môžete sa pokúsiť zahriať navzájom a uvidíš, že sa zlepší aj dôvera a úprimnosť medzi vami.

Ak sa predsa len bojíš spania bez pyžama, skús ísť na to pomalšie. Najskôr skús spať v spodnom prádle alebo v nejakej nočnej košieľke a následne z množstva oblečenia uberaj. Až kým sa nedostaneš k tomu, aby si spala úplne bez neho. A taktiež odporúčame mať blízko pri posteli župan. 🙂

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife