Pár sa prechádza po pláži

Nie je to vôbec ľahké. Už len zabudnúť na neho chce veľa síl a času. Možno si myslíš, že neexistujú dôvody, prečo odpustiť chlapovi, ktorý ti tak veľmi ublížil. Dovolil ti milovať a cítiť sa milovanou, no potom vašu rozprávku rozbil. Nedal ti ani šancu na záchranu. Avšak, ak mu odpustíš, neurobíš tým láskavosť jemu. Bude to celé najmä o tebe.

(S)klamal a ty nevieš, prečo by si mu mala odpúšťať. Keď niekoho ľúbiš, nechceš mu ublížiť. Znamená to, že ťa on v skutočnosti neľúbil? V hlave máš milión podobných otázok.

Už si si prešla fázou plaču a obviňovania sa, teraz sa hneváš už len na neho. Máš ťažké srdce a on môže za to, že si prežívala hrozné chvíle. Tak prečo by si sa mala tváriť, že je to za tebou a nechať to plávať?

Dôvody, prečo odpustiť, sú jasné

Nie, ak mu skutočne odpustíš, neznamená to, že zabudneš na všetko, čo bolo. Ani na to, že ťa svojimi činmi zranil. Z tvojej hlavy sa to len tak nevytratí, no bude to znamenať to, že keď si na to aj spomenieš, nezaplaví ťa toxická nenávisť a zloba, ktorá ti škodí. Presne tak, jemu to vôbec neubližuje, tvoj hnev na neho nemá dosah a to, že ťa spravil nešťastnou, si už na svoje plecia neberie. To ty ďalej žiješ s tým, že sa topíš v smútku.

A ak konečne neuzatvoríš starú kapitolu, nemôžeš otvoriť ani tú novú. S balvanom na srdci, ktorý ho ťaží minulosťou, sa vpred nepohneš. Nedokážeš znova milovať, ak pre teba láska bude predstavovať iba bolesť a v očiach každého jedného muža budeš hľadať to, čím ťa sklamal tvoj ex. On pre teba nebol dobrý chlap, no to neznamená, že sú takí všetci.

Keď sa naučíš odpúšťať, bude to, ako keby si sama sebe dovolila cítiť sa voľnejšie a šťastnejšie. Svoje šťastie máš v rukách a nikto iný ťa nemôže ovládať. Nedovoľ, aby niekto, kto už v tvojom živote ani nie je, mal nad tebou takú moc.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating