Aj keď každá z nás túži po mnohých materiálnych či nemateriálnych veciach, ísť si za svojím snom nie je vždy ľahké. Ak niečo chceme, snažíme sa pre to urobiť maximum, no život nás občas skúša a hádže nám pomyselné polená pod nohy. Koľkokrát si sa už na svojej ceste zastavila ty?

Poznáš ten pocit, keď si to jednoducho vzdala? Alebo si z tých silných osobností, ktorých nič nezastaví? Nezáleží na tom, či si so silami na dne alebo práve naopak, vždy maj na pamäti tieto 3 veci, ktoré ťa potiahnu vpred.

Môžeš byť už naozaj blízko

Nikdy nevieš, ako veľmi na dosah už máš splnenie svojho sna. Ak si mu obetovala tak veľa času a úsilia, bolo by hlúpe všetko nechať tak. Možno ani netušíš, že by si to zahodila tesne pred cieľom. On raz príde, ver nám.

Predstav si, že by ti niekto mohol ukázať, ako by vyzerala tvoja budúcnosť, ak by si sa rozhodla pokračovať. V tom obraze by si bola neskutočne šťastná, no v realite by ti ostali iba oči pre plač kvôli tomu, že to tak nie, aj keď sa tak mohlo stať. Nechceš na staré kolená niečo ľutovať, však?

Je to len ťažšie obdobie

Nezáleží na tom, čo je tvojím cieľom. Vždy prídu chvíle, ktoré ťa budú skúšať. Psychicky či fyzicky. Budú tu momenty, pri ktorých už nebudeš vládať a myslieť na to, že bolo možno hlúpe ísť do toho. Skrátka, na tej ceste spadneš do jamy.

Lenže v nej neostaneš naveky. Hovorí sa, že ak si na dne, môžeš ísť už iba hore. A po ťažkých časoch musia prísť tie dobré. Pamätaj si, že toto je len obdobie. Prejde a stane sa minulosťou. Tak zatni zuby.

Keď sa to splní, bude to 100x krajšie ako v predstavách

Ešte nevieš, aký to bude pocit, keď sa ti tvoje predstavy splnia, ale ver, že to bude stáť za to. A ver aj tomu, že to bude stokrát, nie, tisíckrát lepšie, krajšie a hodnotnejšie, ako si si to predstavovala. Drela si, nevzdala si sa a ten pocit šťastia si zaslúžiš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.